Pasaulio Bažnyčių taryba: gresia pasaulinė maisto krizė, jei karas nesiliaus

ŠaltinisVATICAN NEWS

Pasaulio Bažnyčių taryba dar kartą paragino nutraukti karą Ukrainoje. Kartu ji atkreipė dėmesį į šio karo poveikį maisto saugumui visame pasaulyje.

Konfliktas Ukrainoje ir toliau griauna šalį ir žudo žmones. Nuo karo pradžios žuvo dešimtys tūkstančių civilių gyventojų, daugiau nei 14 milijonų ukrainiečių, t. y. daugiau nei ketvirtadalis visų šalies gyventojų, buvo priversti palikti savo namus. Šio karo poveikis taip pat jaučiamas toli už Ukrainos ir už Europos ribų.

Pasaulio Bažnyčių taryba, remdamasis JTO agentūrų duomenimis, primena, kad Ukraina ir Rusija yra vienos didžiausių pasaulyje maisto gamintojų. Iki karo pradžios šiose dviejose šalyse buvo pagaminama apie 12 proc. visame pasaulyje maistui suvartojamų kalorijų.

Daugiau nei 30 pasaulio šalių iš Ukrainos ir Rusijos importavo apie trečdalį savo rinkoje suvartojamų kviečių. Beveik 40 proc. kviečių importo į Afrikos šalis sudarė kviečiai iš Ukrainos ir Rusijos.

Todėl šis karas labai paaštrina ir taip jau rimtą pasaulinę maisto krizę, kurią sukėlė klimato kaita, COVID-19 pandemija ir kiti karai. Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą yra labai rimtas smūgis aprūpinimo maistu sistemų stabilumui.

Ukrainos grūdų ir aliejinių augalų sėklų eksportas sutriko dėl karo, o Rusijos eksportą apribojo sankcijos. Maisto produktų kainos labai išaugo, daugelyje skurdžiausių pasaulio regionų sukeldamos bado pavojų.

Nuo 2019 m. žmonių, kuriems gresia maisto trūkumas, skaičius išaugo nuo 135 mln. iki 276 mln. 44 milijonai žmonių 38 šalyse atsidūrė ties bado riba. Maisto produktų ir kitų pagrindinių prekių kainų augimas bei aprūpinimo sistemų sutrikimas kelia rimtą socialinio ir politinio nestabilumo pavojų įvairiuose pasaulio regionuose.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version