Visi norintys kviečiami kartu su nedidele grupe kitų jaunų ir ieškančių žmonių liepos 27 d. – rugpjūčio 1 d. dalyvauti „Pašaukimo stovykloje“ (Žiogų k., Anykščių raj.).
Stovyklos pamainos ir temos
Pašaukimo stovykla vyks liepos 27 – rugpjūčio 1 d. Ji skirta 15-21 m. jaunimui. Vieta: Žiogai, Anykščių raj.
Žolinių stovykla vyks rugpjūčio 12-15 d. Ji skirta šeimoms su vaikais. Vieta: Žiogai, Anykščių raj.
Norintys dalyvauti šeimų Žolinių stovykloje pildo tik vieną anketą, bet nurodo visų dalyvausiančių šeimos narių vardus ir amžių anketos pabaigoje.
Aprašymas
Ar klausiame patys savęs, ko iš tiesų norime? Bekeliaujant po Lietuvos mokyklas su Geros savijautos emocinio intelekto programa „Kas aš esu?“ teko išgyventi be galo stiprų jausmą: net vyriausiųjų klasių moksleiviai niekaip negalėjo mūsų paleisti nė per pertraukas. Jie sakė: „niekas su mumis taip nekalba: nei mokytojai, nei tėvai. Mes norime rinktis savo kelią, bet kaip žinoti koks jis?“ Tai ir buvo ta lemiama akimirka, kai supratome, kad mums reikia vienas kito, ir kad tik taip galime augti! Taip ir gimė idėja surengti vasaros stovyklą pavadinimu „Kas aš esu“. Ji ir yra skirta tam, kad atrastume ir pažintume savo tikrąjį aš, savo kelią ir auginantį santykį su kitu.
Visuomenėje, kuri vertina kognityvinį pažinimą ir racionalumą, dažniausiai girdime, kad turime daryti tai, „kas turi prasmę“ ir yra „praktiška“. Tačiau toks supratimas sukelia prieštaringą jauseną, kai tuo pačiu siunčiama žinutė „sek paskui savo širdį“.
Jausmai – ne tik sujungia, bet ir griauna, todėl mokėjimas juos suvaldyti ir tinkamai reaguoti, yra vienas svarbiausių kokybiškų santykių aspektų. Emocinis intelektas itin svarbus asmeniniame gyvenime, santykiuose su aplinkiniais. Todėl verta skirti daugiau dėmesio savęs pažinimui ir trokštamų savybių išsiugdymui. Tada tikimybė sulaukti pasisekimo ir įgyvendinti net pačius slapčiausius savo tikslus tikrai padidės.
Žmogus gali valdyti savo emocijas ir pasiekti vidinę ramybę, nepaisydamas išorės aplinkybių. Suprasti, kad gali pasiekti tokią būseną, kokią nori pasiekti. Paplitusi nuomonė, kad mūsų gyvenimą iš esmės lemia genetiškai paveldėtas ir nekintantis tam tikro koeficiento intelektas.
Tačiau kodėl kartais aukštą intelekto koeficientą turintiems žmonėms nesiseka, o į proto galiūnus nepanašūs asmenys gyvenime puikiai tvarkosi. Emocinis intelektas parodo, jog gyvenime svarbiausius etinius sprendimus lemia jausmų galia ir mastas. Impulso vergai, kuriems stinga savitvardos, nepasižymi ir dorove. Gebėjimas kontroliuoti savo impulsus yra charakterio tvirtumo ir valios pamatas.
Kita vertus, nesugebėdami suvokti artimo poreikių ar jo nevilties, negalime būti ir rūpestingi. Šiandien mums labiausiai ir stinga savitvardos ir užuojautos. Pasitelkdami itin turtingą mūsų tautos palikimą siekiame ugdyti jaunų žmonių emocinį intelektą. Situacijų žaidimai, juose atpažįstant save ir kitus, padeda formuoti visavertę asmenybę, gebančią pažinti ir atpažinti sudėtingą savo ir kito žmogaus jausmų pasaulį, sugebėti jį valdyti bei kurti darnius ir tvarius tarpusavio santykius.
Julius Žėkas (tel. 862284489) – poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas, baigė skulptūrą, fiziką, lietuvių filologiją, literatūrologiją, kultūros vadybos ir politikos studijas, kuria, organizuoja ir kuruoja įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus. Prieš 15 m. kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga pradėjęs rengti gabių Lietuvos moksleivių vasaros akademiją, šiais metais tik už savikainą kviečia jaunimą į pirmąją „Pašaukimo stovyklą“ Lietuvoje.