Paryžiaus prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą pradėtą prieš buvusį Prancūzijos sostinės arkivyskupą Michelį Aupetit (Mišelį Opetį) dėl seksualinės prievartos.
Praėjusių metų gruodžio pradžioje buvo pradėtas preliminarus tyrimas dėl „seksualinės prievartos prieš pažeidžiamą asmenį”, gavus Paryžiaus vyskupijos pranešimą apie buvusį sostinės arkivyskupą.
Birželio pradžioje arkivyskupas Aupetit buvo apklaustas tyrėjų. Vėliau byla buvo nutraukta rugpjūčio pabaigoje, rugsėjo 14 d., portalui franceinfo pranešė Paryžiaus prokuratūra.
Šios bylos tyrimas buvo pavestas Asmenų apsaugos nuo nusikalstamų veikų prieš asmenis brigadai (BRDP). Šiame pranešime minima moteris yra ta, kuri 2021 m. pabaigoje buvo paminėta laikraščio “Le Point” publikacijoje ir dėl kurios atsistatydino Michelis Aupetit.
Joje laikraštis “Le Point” užsiminė apie galimus intymius šios moters ir arkivyskupo Aupetit santykius, kuriuos buvęs arkivyskupas neigė, tvirtindamas, kad tai nebuvo kriminaliniai nusikaltimai.
Tuo metu Aupetit tiesiog pripažino “dviprasmišką” elgesį. Tačiau, kaip teigė su franceinfo susisiekęs artimas bylai šaltinis, ši moteris jau kelerius metus buvo kuruojama, nors nėra žinoma, ar taip buvo jau 2012 m.
Buvusio Paryžiaus arkivyskupo advokato nuomone, “ši byla niekada neturėjo egzistuoti”. “Ekscelencija Aupetit visada buvo įsitikinęs tyrimo rezultatais”, todėl “labai malonu, kad ši byla pagaliau baigta”, – sakė jo advokatas Jeanas Reinhartas (Žanas Reinartas) portalui franceinfo.
“Visas šias savaites jis buvo ramus, nes žinojo, kad niekada nebuvo nieko, kas galėtų sukelti sumaištį. Jis laimingas, nes nuo šiol galės tęsti savo pastoracinę veiklą su vargšais, kuriems skiria savo laiką. Ši byla, kurios niekada neturėjo būti, baigiasi tuo, kuo ir turėjo prasidėti, t. y. niekuo”.
2021 m. gruodžio 5 d. grįždamas iš apaštališkosios kelionės, iš Atėnų į Romą skrendančiame lėktuve popiežius Pranciškus žurnalistams sakė apie šį atvejį: „Aš jūsų klausiu: ką jis tokio blogo padarė, kad turėjo atsistatydinti? Jei nežinome, kuo jis kaltinamas, tai negalime ir teisti. Kas jį nuteisė? Viešoji nuomonė, kalbos. Mes nežinome, ką ji iš tiesų padarė, kaip jis nusižengė šeštajam įsakymui. Tačiau, kai visi kalba, kai šurmulys intensyvėja, nukenčia žmogaus geras vardas. Jis jau nebegali toliau vykdyti savo pareigų ne dėl to, kad nusidėjo – Petras, aš ir tu esame nusidėjėliai – bet dėl to, kad prarado gerą vardą. Dėl to ir priėmiau jo atsistatydinimą. Jis buvo paaukotas ne ant tiesos, bet ant veidmainystės altoriaus.“