Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Pažinimo erdvėje-Laimės Lukošiūnienės salėje (V a.) eksponuojama istorinė paroda – „Bibliotheca rediviva: Grafų Huten-Čapskių knygų rinkinys Beržėnų dvare“. Parodoje pristatoma viena turtingiausių ir gražiausių iki dabar Lietuvoje išlikusių XIX a. dvarų bibliotekų, – yra svarbus atradimas Lietuvos dvarų kultūros paveldo raidoje.
1935 metais už skolas Beržėnų dvaro biblioteka buvo parduota iš varžytynių, po ilgų ir dramatiškų derybų perparduota Valstybės centriniam knygynui (tuomet Nacionalinės bibliotekos pavadinimas). Ši biblioteka (apie 4 500 tomų) buvo paskutinė iš Lietuvos dvarų, už kurią Lietuvos valstybės buvo sumokėta.
Išsklaidyta po įvairius valstybinės bibliotekos fondus ir tarsi „užmigdyta“ keliems dešimtmečiams ji tapo nežinoma tiek Lietuvos, tiek užsienio knygotyrininkams, tiek Nacionalinės bibliotekos specialistams. Šiuo metu atpažinta naujai atgimusi Beržėnų dvaro biblioteka pristatoma Lietuvos visuomenei.
Grafų Huten-Čapskių asmeninė biblioteka pasižymi universalumu: nuo gausiai iliustruotų XVI–XIX a. enciklopedinių, istorinių, gamtinių, religinių, kelionių veikalų iki madingų romanų, skaitomų visoje Europoje, ir mados bei namų interjero žurnalų. Tarp eksponatų paminėtina seniausia šios bibliotekos knyga – lenkų gydytojo, istoriko Maciejaus Miechowitos (1457–1523) pirmoji 1521 m. Krokuvoje spausdinta Lenkijos ir Lietuvos kronika „Chronica Polonorum“, taip pat vokiečių gamtininko Georgo Wolfgango Knorro (1705–1761) albumas apie gamtą „Delices de la nature“ („Gamtos stebuklai“, Niurnbergas, 1779), kurį sudaro 90 ranka spalvintų gyvūnų, paukščių, vabalų, drugelių graviūrų, ar Biblijos vertimas į prancūzų kalbą (Paryžius 1848) su Šventosios žemės žemėlapiu ir 34 graviūromis pagal žymiausių Vakarų Europos dailininkų piešinius.
Istorinės Grafų Huten-Čapskių bibliotekos knygos iš Lietuvos nacionalinės bibliotekos rinkinių Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekoje eksponuojamos jau paskutinę savaitę, lankytojai parodą aplankyti galės iki sausio 26 dienos.