Panevėžio vyskupijos Švč. Mergelės Marijos Gyvojo Rožinio draugija kvietė į XVIII kongresą

Panevėžio vyskupijos Švč. Mergelės Marijos Gyvojo Rožinio draugija liepos 29 d. kvietė į XVIII kongresą „Krikščioniškosios kelionės bendrakeleiviai parapijoje”.

Į renginį vyko piligrimai iš įvairių Lietuvos vietų.

Draugijos organizuotoje piligriminėje kelionėje į XVIII tradicinį Panevėžio vyskupijos Švč. Mergelės Marijos Gyvojo Rožinio draugijos Kongresą atsirado vietos ir nedidelės Pakalnių parapijos narėms, pasakojama bendruomenės pranešime.

Krikščioniškos kelionės bendrakeleiviai parapijoje – tokia šių metų Kongreso tema, aktualizuojanti Sinodo idėjas.

„Tik atvykus į Vaškus, nedidelį (455 gyv.) Pasvalio rajono miestelį, džiugino iščiustytas centras, išpuoštas šventorius ir bažnyčia, kurioje buvo beprasidedanti Švč. Sakramento adoracija, kuriai vadovavo šios draugijos dvasios tėvas kun. A. Puško. Įsimintiniausia mąstymų mintis – ne besimeldžiantis, klūpantis ar stovintis šalikelėje žmogus yra reikalingiausias Dievui ir bažnyčiai, o keliaujantis, ieškantis, klystantis. Drįstu sakyti, kad Adoracija buvo itin turininga, įtaigi ir puikiai paruošta. Naujai ir šiuolaikiškai suskambėjo mintys katechezės valandėlėje”, – dalinasi Pakalnių Švč. Trejybės parapija.

Įsimintiniausia mąstymų mintis – ne besimeldžiantis, klūpantis ar stovintis šalikelėje žmogus yra reikalingiausias Dievui ir bažnyčiai, o keliaujantis, ieškantis, klystantis.

„Telšių vyskupijos Akmenės Šv. Onos parapijos klebonas kun. dr. Algis Genutis, pasižymintis išskirtiniais oratoriaus sugebėjimais, puikia dikcija tiesiog prikaustė klausytojus. Kalbėta buvo apie tai, kas yra parapijos bendrakeleiviai. Nėra vienos abstrakčios parapijos. Nėra vienodų žmonių. Reta ir žiūrinčių viena kryptimi, nors būtent taip apibūdino tobulus įsimylėjusius A. De Sent- Egziupery. Yra einantys savo gyvenimo keliu pakrikštyti Dievo vaikai. O kelionėj ko tik nenutinka ir gali dar nutikti. Vienas gimsta netradicinės seksualinės orientacijos, kitas suklysta pasirinkdamas porą ir pan. Žodžiu, tokioj pamaldžioj auditorijoj tai nuskambėjo drąsiai. Džiaugiausi, kad išgirdau tai…”, – rašoma jos pranešime feisbuko paskyroje, prisimenant gražiausias renginio mintis.

Šv. Mišias tądien aukojo buvęs Marijos radijo direktorius, vyskupas Saulius Bužauskas.

„Jo homilija irgi nuskambėjo jaukiai ir itin taikliai. Pamokslas adresuotas moteriškai auditorijai, o ji sudarė apie 95 proc. maldininkų. Evangelija apie Mortą ir Mariją – kas jos nežino. Visos mes Mortos, jei kartais per tuos rūpesčius nebūname pamaldžios tai… patys suprantate”, – dalinamasi toliau.

„Žodžiu, renginys puikiai parengtas, talkininkaujant ne tik vietinėms mortoms, bet ir seniūnijai, net rajono savivaldybės vadovams, išsamus lankstinukas apie Vaškų bažnyčią, glausta miestelio istorija. Baigiamoji dalis turtinga dovanų, šmaikščių palinkėjimų, netaupydami jėgų grojo ir dainavo liaudiškos muzikos atlikėjai. Vietoj agapės mes, dvi piligrimės, apėjome visą kaimą, parduotuvėje išgirdome, kad anksčiau per kermošių šventoriuje žmonės netilpdavę… Miestelio centre stovi medinis skydas, kuriame įamžinti išnykę kaimai, jų vietoj dabar plyti apsėti laukai iki paties horizonto. Vaškuose gyvuoja jau daugiau kaip 30 metų žemės ūkio bendrovė – gal retas ūkinis darinys”, – pastebima įraše.

Primenama, kad Vaškuose gimė ir garsi moteris – nė vienas filologas Lietuvoje neatleistų, jei nepaminėčiau, kad šiame miestelyje gimė profesorė, literatūros kritikė Vanda Zaborskaitė. Jos vardu pavadinta Vaškų kaimo biblioteka. Beje, savo nelengvame gyvenimo kelyje Vanda Zaborskaitė visada liudijo savo krikščioniškas pažiūras.

Kongresas vyko Vaškų Šv. Juozapo bažnyčioje.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version