Bažnyčia vadinama ne tik maldos namais, bet ir visa tikinčiųjų bendruomenė, organizacija, turinti hierarchinę struktūrą, patalpas, reglamentuotas religines institucijas. Vietinėms bažnyčioms priklausanti tikinčiųjų bendruomenė vadinama parapija.
Naujienų portalo JP kalbinti panevėžiečiai pasidalino nuomonėmis, ką mano apie bažnyčias, ar yra tikintys, ar šiais laikais dar bažnyčios yra reikalingos. Vieni paaiškino, kad nėra tikintys ir nesilanko bažnyčiose, tačiau kiti tikinčiųjų namus lanko beveik kiekvieną sekmadienį.
Panevėžietis Mantas: Visada lankausi bažnyčioje, tačiau tik evangelikų. Esu labai patenkintas dabartine Mišių trukme, tačiau norėčiau ir ilgesnės, kadangi labai mėgstu sakomus pamokslus ir puikų šlovinimą. Galiu pasigirti, jog pas mus namuose vyksta susitikimai su tikinčiaisiais, kurių metu skaitome Bibliją ir dalinamės Dievo žodžiu.
Šiais laikais, manau, jog bažnyčios labai reikalingos ne tik suaugusiems, bet ir jaunimui.
Algimantas: Bažnyčioje niekada nesilankiau ir tikrai niekada neisiu į ją, kadangi esu netikintis. Galiu patikslinti, jog apart vaikų, niekas netiki Kalėdų seniu, todėl aš netikiu ir Dievu.
Panevėžietis Valdas: Kadangi esu iš Vokietijos, didžiąją dalį laiko praleidžiu ten, todėl galiu patikslinti, jog šioje šalyje Mišios vyksta dar ilgiau nei pas mus Lietuvoje. Esu patenkintas dabartiniais mūsų kunigais ir jų pamokslais. Lietuvoje, manau, turėtų būti dar ilgesnė Mišių trukmė.
Ernestas: Bažnyčiose lankausi labai retai, kokį kartą į mėnesį. Esu tikintis ir jokių pretenzijų nei kunigui, nei jo sakomiems pamokslams neturiu. Esu patenkintas, kokia dabar yra Mišių trukmė – nereikia nei jos prailginti, nei sutrumpinti.
Džiugu, kad mano vaikai į maldos namus eina savo noru ir klausosi pamokslų, kurie bent šiek tiek pagyvina dieną ir protą.