Pandemija paveikė anglikonų katedrų pajamas, tačiau išryškino jų svarbą, rodo ataskaita

Anglijos katedrų asociacijos ataskaita atskleidė didžiulį keturiasdešimt dvejų anglikonų katedrų indėlį ir svarbą šalies bei jos visuomenės gyvenimui Anglijoje. Ji taip pat parodė, kokių nuostolių pandemijos metu šios katedros patyrė .

Šioje ataskaitoje minima, kad 2019 m. katedros prisidėjo 235 mln. svarų prie vietinio biudžeto, jose dirbo 6,065 žmonių ir buvo prirauktą 9.5 milijonai turistų.

Daugiau nei 308 000 moksleivių apsilankė edukaciniuose renginiuose.

Per metus katedrose vyko 9580 meno, muzikos, paveldo ir kultūros renginių.

Katedros taip pat tarnavo kaip filmavimo vietos filmams ir televizijos laidoms, pavyzdžiui, The Crown, Doctor Who ir Avengers: Endgame.

Socialinis įnašas aprėpė maisto bankus, bedarbių ir benamių paramos grupes, apsilankymus mokyklose ir namuose, tėvų ir mažų vaikų grupes, pietų klubus ir bendruomenines kavines.

Pagrindinis Anglikonų Bažnyčios vyskupas iš Bristolio Vivas Faullas taip komentavo ataskaitą: „Ji išsamiai parodo mūsų šalies katedrų vertę ir svarbą ne tik tiems, kurie jose eina melstis, bet ir visai bendruomenei.

„Jos yra visuomeninio gyvenimo švyturiai savo miestuose ir apskrityse, meno ir paveldo centrai, kurie skleidžia tikėjimą“, – sakė jis.

Tačiau ataskaita taip pat atskleidžia ir neigiamą pandemijos poveikį šalies katedroms: praėjusiais metais lankytojų skaičius katedrose sumažėjo 75 proc., o 2019 m. – daugiau nei 70 proc. Tai, žinoma, pakenkė katedrų, ypač tų, kurios ypač priklauso nuo lankytojų skaičiaus, pajamoms. Tačiau lankytojai nėra vienintelis sumažėjęs pajamų šaltinis. Katedrų patalpų nuoma sumažėjo 80 proc.

Pandemija taip pat atnešė naujų kūrybinių galimybių. Buvo pradėtos teikti naujos paslaugos, įskaitant maisto pristatymą į namus, apsipirkimo paslaugas, pastoracinę paramą internetu ir kitas internetines iniciatyvas, tokias kaip piligrimų takai, turai, parodos, žvakių uždegimas ir maldos sienos.

„Ataskaitoje atskleidžiami didžiuliai nuostoliai“, – sako vyskupas V. Faullas.

Anglijos katedrų asociacijos pirmininkas Adrianas Dorberis sakė, kad katedros priėmė naujus iššūkius, perėjo prie skaitmeninių technologijų ir siekė kiek įmanoma suteikti dvasinės pagalbos tikintiesiems, kad būtų vilties švyturiai sunkiais laikais.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version