„Opus Dei” prelatas kvietė apmąstyti vieną iš steigėjo gyvenimo bruožų, susitiko su popiežiumi

ŠaltinisOPUS DEI, CNA

Vakar, birželio 26 d., kai buvo minima šv. Chosemarijos šventė. „Opus Dei” prelatas prieš ją kvietė apmąstyti vieną iš bendruomenės steigėjo gyvenimo bruožų – gerą nuotaiką.

Fernando de Ocáriz šią savaitę taip pat dalyvavo susitikime su popiežiumi, kur aptarė bendruomenės veiklą, būsimas keliones ir planus.

Priminė geros nuotaikos svarbą

„Šia trumpa žinute siūlau jums apsvarstyti jo (Chosemarijos Eskrivos) žodžius 1954 m. gegužės 31 d. laiške: „Tame, kas žmogiška, kaip palikimą noriu perduoti jums meilę laisvei ir gerą nuotaiką.“

Meilė savo ir kitų laisvei susideda iš daugelio aspektų ir apraiškų, kurias daug kartų apmąstėme ir visų pirma stengiamės įgyvendinti. 2018 m. sausio 9 d. parašiau jums ilgą laišką šia tema. Dabar norėčiau sutelkti dėmesį ties antrąja palikimo, apie kurį kalba mūsų Tėvas, dalimi – gera nuotaika. Tai yra nusiteikimas (būti geros nuotaikos), kuris paprastai suprantamas kaip nusistatymas pastebėti ir atkreipti kitų dėmesį į linksmus gyvenimo situacijų aspektus.

„Niekuomet nepatirsime tikro džiaugsmo, jei nesistengsime iš tiesų gyventi pagal Jėzaus tiesą, jeigu nebūsime tokie nuolankūs“ (Kristus eina pro šalį, 18).

Žinoma, yra aplinkybių, kuriose nėra nieko linksmo. Vis dėlto, net ir tuomet gali išlikti giliausia geros nuotaikos priežastis, kuri pranoksta tai, kas paviršutiniška – tai džiaugsmas, visų pirma kylantis iš tikėjimo beribe Dievo meile kiekvienam iš mūsų. Šis džiaugsmas labai susijęs su nuolankiu savęs užmiršimu, kad galvotume apie kitus, o apie savo gyvenimą – kaip apie tarnystę. Todėl, kaip paaiškina šv. Chosemarija: „Niekuomet nepatirsime tikro džiaugsmo, jei nesistengsime iš tiesų gyventi pagal Jėzaus tiesą, jeigu nebūsime tokie nuolankūs“ (Kristus eina pro šalį, 18).

Prieš baigiant, noriu paprašyti jūsų maldos dviem intencijomis: kitas ekspertų susitikimas dėl Statuto šio mėnesio pabaigoje ir kelionės kai kuriose Europos ir Amerikos šalyse artimiausiais mėnesiais dvasiniai vaisiai.

Siunčiu jums meilės kupiną palaiminimą”, – rašė Fernando de Ocáriz prieš minėjimą.

Fernando de Ocáriz (dešinėje) su popiežiumi Pranciškumi / Soc. tinklų nuotr.

Susitiko su popiežiumi Pranciškumi

Šventojo Sosto spaudos tarnyba birželio 24 d. pranešė, kad popiežius Pranciškus priėmė „Opus Dei” prelatą monsinjorą F. de Ocáriz, lydimą prelatūros pagalbinio vikaro monsinjoro Mariano Fazio.

Prelatas taip pat vadinamas „generaliniu moderatoriumi”. Tai terminas, vartojamas nuo paskutinio popiežiaus Pranciškaus motu proprio dėl „Opus Dei” ir jis gali būti sukeičiamas su tradiciniu prelato terminu, kaip „ACI Prensa”, CNA naujienų partneriui ispanų kalba, paaiškino Clara Fontan iš „Opus Dei” komunikacijos biuro Romoje.

Prelatūra savo interneto svetainėje pranešė, kad „audiencijos metu prelatas informavo popiežių apie kartu su Dvasininkijos dikasterija vykdomą darbą, susijusį su statutų pritaikymu, pabrėždamas šeimynišką atmosferą ir atvirą dialogą, su kuriuo šios užduotys vykdomos. Popiežius padrąsino juos ir toliau dirbti laikantis tokio dialogo ir bendradarbiavimo požiūrio.”

Prelatūra pranešė, kad Ocáriz popiežiui Pranciškui taip pat paaiškino „kai kuriuos pasirengimo Opus Dei šimtmečiui”, kuris bus švenčiamas 2028 m., aspektus. Visų pirma jis paminėjo „regionines asamblėjas”, vyksiančias visus šiuos metus, kuriose dalyvaus „visi Opus Dei nariai kartu su daugeliu draugų ir bendradarbių”.

Ocáriz taip pat perdavė popiežiui Pranciškui informaciją apie netrukus įvyksiančią kelionę į Pietų Ameriką.

„Popiežius paragino jį būti labai arti žmonių, ypač tose šalyse, kur yra daugiau kančios arba kur evangelizacijos darbas sunkesnis”, ir priminė įvairių „Opus Dei” narių pasiaukojamą darbą tose šalyse, nurodė prelatas.

„Apie pusvalandį trukusi audiencija vyko Šventojo Tėvo, kuris prelatui ir pagalbiniam vikarui suteikė savo meilų palaiminimą, šiltoje ir jausmingoje atmosferoje”, – užbaigė pranešimą prelatūra.

.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version