Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidėjo penktadienį, liepos 26 d., iškilminga atidarymo ceremonija prie Senos upės Paryžiuje. Ceremonijoje dalyvavo atlikėjai ir dainininkai iš viso pasaulio. Vieną iš ceremonijos numerių atliko raitelis ant šviesaus žirgo, kuris žygiavo Senos upe ir patraukė daugelio renginio dalyvių ir ne tik renginio dalyvių žvilgsnius. Socialiniuose tinkluose žmonės pradėjo dalintis raitelio ant žirgo nuotrauką, kuri netrukus buvo susieta su mirties simbolika.
Olimpinių žaidynių pasirodymas sulaukė daug kritikos.
Šeštadienį išplatintame pareiškime Prancūzijos vyskupų konferencija kritikavo „pasityčiojimo iš krikščionybės scenas, dėl kurių labai apgailestaujame”.
„Dėkojame solidarumą išreiškusiems kitų religinių konfesijų nariams. Šį rytą galvojame apie visus krikščionis visuose žemynuose, kuriuos įskaudino tam tikrų scenų pasipiktinimas ir provokacija”, – sakė Prancūzijos vyskupai.
Vienas žinomiausių JAV Katalikų Bažnyčios prelatų, Minesotos vyskupas Robertas Barronas (Robertas Beronas), paragino katalikus „išsakyti savo nuomonę”, reaguodamas į tai, ką jis pavadino „šiurkščiu pasityčiojimu iš Paskutinės vakarienės”.
Įraše „X” Barronas” jis teigė, kad šis šventvagiškas aktas simbolizuoja „giliai sekuliarizuotą postmodernią visuomenę”, kuri krikščionybę įvardija kaip savo priešą.
Tuo tarpu Madisono (Viskonsino valstija) vyskupas Donaldas Hyingas (Donaldas Hejingas) paragino visus katalikus „pasninkauti ir melstis, atnaujinti pamaldumą Eucharistijai, Švenčiausiajai Širdžiai ir Mergelei Marijai”.
„Tegul Jėzus būna garbinamas ir mylimas kiekvienoje tabernakulyje visame pasaulyje”, – „X” paskyroje pareiškė jis. Čia pat jis padėkojo Viešpačiui už Eucharistiją, Paskutinę vakarienę ir jo „meilę mums”.
Braunsvilio (Teksaso valstija) vyskupas Danielis Floresas taip pat suskubo pasidalyti savo reakcija, pareikšdamas: „Mano žodynas nepakankamai įvairus, kad galėčiau rasti žodį jausmui pilvo apačioje apibūdinti” ir teigdamas, kad krikščionių tikėjimo žmonės „nusipelno didesnės pagarbos”.
Dvasininko jausmus palaikė net ir nekrikščionys. „Net ir būdamas žydas, esu įsiutęs dėl šio skandalingo Jėzaus ir krikščionybės įžeidimo”, – sakė daktaras Eli Davidas. Jis išpeikė atidarymo ceremoniją kaip atspindinčią „kultūriškai mirštančią” Europą.
Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas (Ilonas Maskas) taip pat pavadino spektaklį „itin nepagarbiu krikščionims”.
Savo ruožtu Jungtinių Valstijų senatorius katalikas Marco Rubio (Markas Rubijus) į tai, ką jis pavadino olimpiniu „keistuolių šou”, reagavo cituodamas Judo laišką (1, 18): „Jie yra sakę: paskutiniais laikais atsiras šaipūnų, kurie gyvens savo bedieviškais geismais”.
„Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos „Paskutinės vakarienės” parodija, kurioje dalyvavo „drag queens” (liet. persirengėliai), sukėlė krikščionių bendruomenės ir socialinės žiniasklaidos vartotojų pasipriešinimą”, – skelbia „News18″ naujienos antraštė.
„Organizatoriai siekė skatinti įtrauktį, tačiau Paskutinės vakarienės scenos pavaizdavimas sukėlė platesnes diskusijas apie meninio vaizdavimo ir religinės pagarbos ribas, pabrėždamas šių aspektų derinimo pasaulinėje arenoje sudėtingumą”, – praneša „The Express Tribune”.
„Dešiniuosius papiktino „šėtoniškas Paskutinės vakarienės” pasirodymas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse”, – rašo „Indy100″.
„Po to, kai organizatoriai nusprendė į programą įtraukti „drag queens” pasirodymą, dešiniųjų pažiūrų žmonės vėl pavadino šią saviraiškos ir meno rūšį „šėtoniška”. Daugelis teigia, kad tai Leonardo da Vinčio Paskutinės vakarienės”, kurioje vaizduojamas Jėzaus Kristaus ir jo dvylikos mokinių susitikimas, atkartojimas, tačiau oficialioje olimpinių žaidynių „X” paskyroje rašoma, kad iš tikrųjų tai buvo „graikų dievo Dioniso interpretacija”.
„[Ji] verčia mus suvokti smurto tarp žmonių absurdiškumą”, – rašoma tviteryje.
„Olimpinės žaidynės prasideda demonišku pasityčiojimu iš krikščionių tikėjimo”, – piktinosi vienas žiūrovas, o kiti teigė, kad tai „akivaizdi pagoniška ir šėtoniška simbolika”.
„Satanistai valdo Vakarus ir rodo, kad jie garbina velnią, – rašo Andrew Tate’as (Endriu Teitas). – Tai nėra sąmokslo teorija. Jie tiesiogine prasme jums parodo. Ar jūs esate akli?”
„2024 m. olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje buvo rodomi vaizdai, kuriuose moterys ir drag queens atkartojo paskutinę vakarienę”, – pastebi SilencedSirs.
„2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės tapo visiška „Woke” distopija. Atidarymo ceremonijoje vyko transgend*r pasityčiojimas iš Paskutinės vakarienės, Aukso veršio stabo ir net balto žirgo iš Apreiškimo Jonui knygos. Olimpinės žaidynės aiškiai parodė, kad krikščionys žiūrovai nėra laukiami”, – savo socialinio tinklo „X” paskyroje rašė Teksase gyvenantis žurnalistas Kyle’as Beckeris (Kailas Bekeris).
Lietuviai socialiniuose tinkluose taip pat kritikavo pasirodymą.
„Nusiraminkit. Atsibuskit. „EuroOlimpiados” atidarymas yra ne pasityčiojimas. Tai yra parodymas to, kas ateina ir kas mūsų laukia. Armagedono raitelis atjoja, lėtai ir iškilmingai, nes atneša jų pergalę. Režisieriai norėjo įtikti kam reikia ir parodyti tą, ką reikia. Bet parodė ateitį. Kam lemta tą suprasti – suprato. Kam ne – tam jau niekas nepagelbės. Kartais netyčia pavyksta parodyti pasauliui tiesą. Net tada, kai nori įteigti melą. Tik kai ko svarbaus neparodė ir neišdrįso net užsiminti. Kad po to jų laukia Teismas”, – rašo publicistas Algimantas Rusteika.
„Yra daug blogiau. „Ir aš regėjau: štai pasirodė palšas žirgas, o jo raitelio vardas buvo Mirtis, ir paskui jį sekė mirusiųjų pasaulis. Jiems buvo duota valdžia ketvirtadalyje žemės, kad žudytų kardu, badu, maru ir žemės žvėrių dantimis.” (Apreiškimas Jonui 6:8)”, – šalia žirgo nuotraukos rašo skaitmeninio turinio kūrėju save įvardijantis Andrius Švarplys.
„Olimpiadų atidarymai nenustoja stebinti simboliais, ženklais ir biblijinėmis inscenizacijomis, – komentuoja visuomenininkas Viktoras Jašinskas. – Pirmasis apokalipsės raitelis : „Aš pažvelgiau, ir štai pasirodė baltas žirgas ir ant jo raitelis, turintis lanką. Jam buvo duotas vainikas, ir jis išjojo kaip nugalėtojas, kad dar nugalėtų“. Šis pirmasis raitelis tikriausiai yra Antikristas, kuriam bus suteiktas autoritetas ir kuris nugalės visus, kurie jam priešinsis. Antikristas yra netikras Jėzaus imitatorius, kuris taip pat sugrįš ant balto žirgo. Per Olimpiados atidarymą šį raitelį sekė viso pasaulio atstovai su vėliavomis, išskyrus dvi šalis, kurioms buvo uždrausta dalyvauti po savo vėliavomis – Baltarusija ir Rusija. Antrasis apokalipsės raitelis: „Ir pasirodė kitas žirgas, ugniaspalvis, ir jo raiteliui buvo duota atimti iš žemės taiką, kad žmonės vieni kitus žudytų; jam buvo duotas didelis kalavijas“. Antrasis raitelis vaizduoja baisų karą, kuris kils paskutiniaisiais laikais”.
Jis taip pat pasidalino savo pastebėjimu ir apie vėliavos kėlimą: „Dar vienas „sutapimas” Olimpiados atidaryme. Olimpinė vėliava buvo keliama aukštyn kojomis. Ką tai reiškia? Netikra vėliava, klaidinga vėliava (angl. false flag) – terminas, apibūdinantis priedangos operacijas, kurios suplanuotos suklaidinti tokiu būdu, jog atrodo, kad operacijas atliko kitos grupuotės, valstybės, subjektai, bet ne tas, kuris surengė tas operacijas. Kas pamatė – nebeatmatys. Kas nemato – liks aklas iki gyvenimo pabaigos”.