Nuolatinis naršymas telefonuose susijęs su nepasitenkinimu savo santuoka, rodo tyrimai

ŠaltinisCNE NEWS

Sutuoktiniai, kurie naudojasi telefonu dieną naktį, dažniau jaučiasi nepatenkinti savo santuoka. Kuo daugiau jie naršo, tuo mažiau laiko skiria vienas kitam, rašo „CNE News”.

„Didžiausias pokytis, kurį pastebėjau santykiuose, yra išmanusis telefonas”, – sako kanadiečių porų terapeutas Andrew Sofinas (Endriu Sofinas), šioje srityje dirbantis daugiau kaip 25 metus. „Jis sukėlė daugiau pasikeitimų nei bet kas kitas, ką esu matęs per savo karjerą”.

Be to, išmanieji telefonai sukurti taip, kad iš karto patenkintų žmonių poreikius ir norus. O tai tikrame gyvenime nėra realu, pabrėžia jis.

„Sveiki santykiai reikalauja sulėtinti tempą ir išklausyti vienas kitą. Tačiau mūsų gyvenimas iš tikrųjų neleidžia to padaryti”, – sako terapeutas.

Amerikiečių tyrimai patvirtino A. Sofino pastebėjimus. Jie parodė, kad poros, kurios per daug laiko praleidžia prie telefonų, labiau nerimauja dėl skyrybų nei poros, kurios mažiau laiko praleidžia prie ekrano.

Per didelis naudojimasis telefonu ne tik sukelia bendrą nusivylimą, bet ir gali sugriauti santuoką, rašoma tyrėjų ataskaitoje. Tik 60 proc. sutuoktinių, teigiančių, kad jų antroji pusė per daug kalba telefonu, sako esantys patenkinti savo santuoka. Iš tų, kurie su šia problema nesusiduria, 81 proc. yra patenkinti savo santuoka. Iš pirmosios grupės 21 proc. yra aiškiai nepatenkinti savo santuoka, o antrojoje grupėje – 8 proc.

Be to, 26 proc. porų, kurios daug laiko praleidžia prie mobiliojo įrenginio, nerimauja dėl skyrybų, palyginti su 7 proc. porų, neturinčių telefono problemos.

Atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius, ataskaitoje rašoma, kad poros, kurios kovoja dėl per daug laiko, praleidžiamo prie ekrano, 70 proc. mažiau tikėtina, kad bus laimingos savo santuokoje.

Pasak tyrėjų, šį nelaimingumą galima paaiškinti dviem veiksniais. Pirmasis yra tas, kad poros, kurios daug laiko praleidžia prie telefono, mažiau užsiima seksu. Tik 44 proc. šios grupės atstovų teigia intymiai santykiaujantys kartą ar dažniau per savaitę.

Be to, šios poros turi mažiau laiko eiti į pasimatymus. Žurnalistai teigia, kad reguliarūs pasimatymai yra susiję su laimingesnėmis santuokomis. Iš porų, kurios daugiau laiko praleidžia prie ekrano, 58 proc. sako, kad pasimatymų iš viso neturi arba turi tik kelis kartus per metus.

Ši problema plačiai paplitusi. Daugiau nei trečdalis apklausos dalyvių amerikiečių teigia, kad jų sutuoktinis (-ė) dažnai būna užimtas (-a) prie ekrano – telefono, televizoriaus ar ko nors kito. Dėl to jie mažiau laiko praleidžia kalbėdamiesi ar užsiimdami kokia nors veikla kartu. Ši problema dažniau pasitaiko mažesnes pajamas gaunančiose santuokose (44 proc.) nei didesnes pajamas gaunančiose šeimose (31 proc.).

Tyrėjai nustatė, kad jaunos poros yra labiau pažeidžiamos dėl laiko, praleisto prie išmaniojo telefono. Iš jaunesnių nei 35 metų amžiaus asmenų 44 proc. nurodė, kad jų sutuoktinis per daug laiko praleidžia internete. Iš grupės, kurios sutuoktiniai vyresni nei 35 metų, šis procentas siekė 34.

Tai, ar pora yra religinga, ar ne, neturi jokios reikšmės jų praleidžiamam laikui prie ekrano.

Reikėtų pažymėti, kad pernelyg dažnas naudojimasis telefonu negali būti laikomas vienintele santuokinių problemų priežastimi, rašo tyrėjai. Priešingai, tai gali būti rodiklis, kad santuoka jau yra nelaiminga. Tokiu atveju laikas, praleidžiamas prie ekrano, gali šią problemą dar labiau pagilinti.

Kita vertus, tyrėjai pabrėžia, kad telefonai yra sukurti taip, kad sukeltų priklausomybę.

„Labiausiai tikėtinas scenarijus yra tas, kad santuokiniai sunkumai ir priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų sustiprina vieni su kitais”. Blogiausiu atveju šis ciklas gali privesti prie skyrybų, kai priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų nesprendžiama.

Tyrėjai siūlo poroms praleisti daugiau laiko kartu ir dažniau išjungti telefonus, kad pagerintų santuokos kokybę. O tai, pasak jų, yra labai svarbu.

„Santuoka – tai gija, laikanti visuomenę kartu. Dėl savo šeimų ir visuomenės gerovės sutuoktiniai turėtų būti įgalinti pasipriešinti technologinėms jėgoms, kurios grasina susilpninti santuokinį ryšį”, – teigia jie.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version