Nigerijoje šiais metais nužudyta daugiau nei 4 tūkst. krikščionių

Islamo džihadistų grupuotės Nigerijoje vien per pirmuosius 10 šių metų mėnesių nužudė mažiausiai 4 tūkst. ir pagrobė daugiau kaip 2 tūkst. krikščionių, teigiama šią savaitę paskelbtoje „International Society for Civil Liberties and Rule of Law ataskaitoje.

Fulanių piemenys ir su jais susijusios islamo teroristų grupuotės yra atsakingos už 2650 iš 4020 nuo sausio iki spalio mėn. žuvusių krikščionių mirčių, teigiama Anambroje įsikūrusios „Intersociety” grupės ataskaitoje.

Kitos teroristinės grupuotės, įskaitant Islamo valstybės Vakarų Afrikos provinciją, Boko Haram ir Ansaru, buvo atsakingos už 450 krikščionių mirčių, o fulanių (Zamfaros) smogikai ir nuo jų atskilusios grupuotės – už 370 krikščionių mirčių, priduriame ataskaitoje.

Fulani piemenys ir Fulani (Zamfaros) smogikai bei kitos ginkluotos džihadistų grupuotės, kurios yra „draugiškos Nigerijos vyriausybei”, pagrobė daugiau kaip 2 315 krikščionių, iš kurių 1 401 buvo pagrobti sausio-birželio mėnesiais, o 915 – liepos-spalio mėnesiais, sako „Intersociety”, kuriai vadovauja krikščionių kriminologas Emeka Umeagbalasi.

Iš 2 315 pagrobtų krikščionių apie 10 proc., t. y. 231 žmonių dėl susiklosčiusių aplinkybių galbūt niekada nebegalės grįžti pas savo šeimas arba „greičiausiai buvo nužudyti nelaisvėje dėl to, kad atsisakė atsiversti į islamą arba negalėjo sumokėti reikalaujamos didžiulės išpirkos”, – toliau teigė organizacija.

Remiantis statistiniais duomenimis, vidutiniškai per mėnesį buvo nužudyta daugiau kaip 400 krikščionių ir pagrobtas 231 krikščionis, arba atitinkamai 13 mirčių ir 8 pagrobimai per dieną, pabrėžė „Intersociety”.

Ataskaita paskelbta praėjus maždaug dviem mėnesiams po to, kai JAV Tarptautinės religijos laisvės komisija įspėjo, kad religijos laisvė Nigerijoje blogėja dėl didėjančio nevalstybinių subjektų smurto ir kad šį smurtą skatina ir didina prastas valdymas.

„Pastaraisiais metais daugelyje Nigerijos dalių padaugėjo nevalstybinių veikėjų smurto atvejų, o šis smurtas sukėlė pražūtingų humanitarinių ir žmogaus teisių pasekmių, įskaitant, bet neapsiribojant, smurtą dėl religijos ir kitus Nigerijos gyventojų teisių į religijos ar tikėjimo laisvę pažeidimus”, – teigiama JAV Tarptautinės religijos laisvės komisijos ataskaitoje apie smurtą daugiausiai gyventojų turinčioje Afrikos šalyje.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version