Šeimas atstovaujančios ir su šeimomis dirbančios nevyriausybinės organizacijos Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Laisvos visuomenės institutas, Lietuvos tėvų forumas, Sąjunga „Vardan šeimos” ir kt. išplatino viešą kreipimąsi, kuriuo kviečia LR Seimo narius sausio 14 d. balsavime palaikyti Socialinių reikalų ir darbo komiteto patvirtintą naują Nacionalinės šeimos tarybos sudėtį.
Nacionalinės šeimos tarybos misija – teikti Seimui ir Vyriausybei patariamąją ir ekspertinę nuomonę formuojant nuoseklią šeimos politiką, aiškiai apibrėžiant šeimos politikos kryptis ir tikslus, nustatant prioritetus, kuriant bendradarbiavimo mechanizmus tarp šeimų ir atsakingų už šeimos politiką institucijų, kartu atliekant šeimos politikos įgyvendinimo stebėseną.
„Nacionalinė šeimos taryba (NŠT) yra itin svarbi institucija, kurios reikšmė neginčijama tiek stiprinant šeimos politiką Lietuvoje, tiek užtikrinant bendradarbiavimą tarp Lietuvos šeimų, jų organizacijų ir LR valdžios institucijų. Siūloma naujos NŠT sudėtis yra plataus kompetencijų spektro, turinti ilgametę patirtį dirbant su šeimomis, todėl tikime, kad ji profesionaliai vykdys NŠT misiją, paskirtas užduotis.“ – rašoma išplatintame viešajame kreipimesi.
Kuriant ir vykdant visoms Lietuvos šeimoms palankią politiką reikalingi greiti ir sklandūs žingsniai. Dalis siūlomų naujos tarybos narių jau yra dirbusių NŠT, kurie puikiai išmano Tarybos veiklą ir per 4 metų kadencija pademonstravo savo profesionalumą ir kompetencijas. Naujai prisijungusieji – atneš naujos energijos ir įkvėpimo tęsti pradėtus ir padės numatyti kitus reikalingus darbus.
Nevyriausybinės organizacijos ragina LR Seimo narius palaikyti ir patvirtinti Nacionalinės šeimos tarybos naują sudėtį, sutelkti jėgas ir imtis veiksmų šiose srityse:
- Švietimo – įvairiomis priemonėmis jaunuomenėje ugdyti pagarbų požiūrį į šeimą ir naują žmogaus gyvybę, siekiant, kad šeimos kūrimas ir vaikų susilaukimas taptų prioritetu planuojant ateities gyvenimą.
- Lietuvos demografinės situacijos gerinimo – imtis kompleksinių priemonių, kurios padėtų didinti Lietuvos piliečių gimstamumą, šeimų, susilaukiančių kūdikių, visapusišką saugumą.
- Šeimos politikos formavimo ir stiprinimo – saugoti ir puoselėti vyro ir moters papildomumu grįstą šeimos sampratą bei sudaryti sąlygas šeimoms būti labiau savarankiškoms, stiprioms, gebančioms atlikti joms skirtas funkcijas.
- Šeimai palankios aplinkos kūrimo skatinimo – vykdyti šeimos politikos stebėseną ir vertinimą per šeimai palankios aplinkos, kaip šeimos gerovės prielaidos, indekso vystymą.
Tik bendromis pastangomis galima pasiekti svarbiausius tikslus – stiprią, laimingą ir gausią Lietuvos visuomenę bei užtikrinti geresnę ateitį būsimoms kartoms.