Neveikimas ir nuolaidžiavimas yra tokia pat sunki nuodėmė kaip ir tyčinis veiksmas, teigiama Brazilijos peticijoje

ŠaltinisCNA

Brazilijos teisingumo ir taikos komisija, Brazilijos pasauliečių nacionalinė taryba, ir šalies vyskupų konferencijos organai, inicijuoja peticiją, kuria valdžios institucijos raginamos „teisiškai, griežtai ir pavyzdingai patraukti atsakomybėn visus smurto prieš demokratinę teisinę valstybę kaltininkus, kad šioje šalyje daugiau niekada nebūtų mėginama įvykdyti perversmo prieš Brazilijos žmones“.

Dokumente atmetama „bet kokia iniciatyva, kuria siekiama nebaudžiamumo perversmininkams“, kurie tariamai planavo 2022 m. sutrukdyti tuometinio išrinktojo prezidento Luizo Inacio Lula da Silvos inauguracijai.

Gruodžio 15 d. dokumentą pasirašė kelių vyskupijų pastoracinės komisijos, paprastos bažnytinės bendruomenės, religiniai ordinai, vyskupijų teisingumo ir taikos komisijos, pasaulietinės aplinkosaugininkų, feminisčių, profesinių asociacijų, Darbininkų partijos skyrių ir Socializmo ir laisvės partijos (Psol) organizacijos. Iš viso dokumentą pasirašė daugiau kaip 400 šalių.

Dokumentas pradedamas ištraukos (Nr. 208) iš popiežiaus Pranciškaus enciklikos Fratelli Tutti citata. „Turime išmokti demaskuoti įvairius būdus, kuriais manipuliuojama tiesa, ji iškraipoma ir slepiama viešajame ir privačiame diskurse. Tai, ką vadiname „tiesa“, nėra vien tik faktų ir įvykių pateikimas, kokį randame dienraščiuose. Tai pirmiausia yra tvirtų pagrindų, kuriais grindžiami mūsų sprendimai ir įstatymai, ieškojimas.“

Buvusiam Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro ir dar 35 asmenims federalinė policija lapkričio 21 d. pateikė kaltinimus dėl įtarimų smurtiniu demokratinės teisinės valstybės panaikinimu, valstybės perversmu ir nusikalstamu susivienijimu.

Pasak federalinės policijos, perversmo rengėjų tikslas buvo nužudyti tuometinį išrinktąjį prezidentą Luizą Inacio Lula da Silvą, jo pavaduotoją Geraldo Alckminą ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Alexandre’ą de Moraesą. Akciją, pavadintą „Žaliuoju ir geltonuoju dalgiu“, 2022 m. gruodžio 15 d. turėjo įvykdyti specialiųjų pajėgų apmokyti kariškiai.

CNBB organų nuomone, „Brazilija negali pasyviai gyventi, kai kariuomenės, verslo elito ir žemės savininkų, bankininkų, politinių reakcionierių, verslo žiniasklaidos ir religinių fundamentalistų (pavyzdžiui, kai kurių federalinės policijos tyrime minimų katalikų kunigų ir evangelikų pastorių atstovų, kurie manipuliuoja religija kartu su kraštutiniais dešiniaisiais) iš eilės bandoma įvykdyti perversmą prieš demokratiją“.

Vienintelis katalikų kunigas tarp 36-ių federalinės policijos tyrime kaltinamų kunigų yra kunigas Jose Eduardo de Oliveira e Silva iš Osasko vyskupijos. Jis kaltinamas dalyvavęs susitikime su dviem kitais kaltinamaisiais. Kunigas turi 435 tūkst. sekėjų „Instagram“ tinkle ir daugiau kaip 7 mln. peržiūrų „YouTube“ vaizdo įrašų.

Pasak dokumentą pasirašiusių asmenų, „politinio, ekonominio ir religinio elito veikėjų dalyvavimas kartu su kai kuriais aukšto rango ginkluotųjų pajėgų karininkais praeityje ir dabar vykstančiuose perversmuose aiškiai parodo autoritarinius santykius, kurie palaiko galios struktūras mūsų šalyje“.

Noto pabaigoje jie ragina „pilietinės visuomenės sektorius, klasinius subjektus, kurie gina ir kovoja už demokratinę teisinę valstybę…, religinius subjektus (pavyzdžiui, konferenciją, bažnyčias ir tradicijas, nesusijusias su kraštutiniais dešiniaisiais), profesines sąjungas, socialinius judėjimus ir kitas gyvąsias organizacijas viešai parodyti, kad Brazilijoje nėra ir nebus vietos tiems, kurie kėsinasi į demokratiją“.

„Tiems, kurie save vadina krikščionimis, būtina prisiminti: tikroji krikščioniška etika nurodo, kad neveikimas ir nuolaidžiavimas yra tokia pat sunki nuodėmė kaip ir tyčinis veiksmas“, – teigiama dokumente.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version