Netrukus pasirodys filmas apie kunigą nesulaukęs Holivudo dėmesio

Populiarus aktorius Markas Wahlbergas (Markas Valbergas) atskleidė, kad dėl būsimo tikėjimu paremto filmo „Tėvas Stiu” (Father Stu) sulaukė pasipriešinimo tiek iš Holivudo, tiek iš Katalikų Bažnyčios, tačiau mano, kad pasaulis turi patirti šį galingą liudijimą.

„Tėvas Stiu” yra būsimas Amerikos krikščionių biografinės dramos filmas, kurį parašė ir režisavo Rosalinda Ross. Jis paremtas tikra boksininko tapusio katalikų kunigu tėvo Stuarto Longo gyvenimo istorija. Taip pat tai yra debiutinis R. Ross kaip pilnametražio filmo režisierės darbas.

Pamaldus katalikas M. Wahlbergas kelerius metus Holivudo kino filmų studijoms siūlė šią religinę dramą. Tačiau, jo žodžiais tariant, „Holivudas tokių filmų nekuria”.

Filmas paremtas tikrais įvykiais ir pasakoja apie boksininką tapusį kunigu tėvą Stiuartą ir jo neįtikėtiną kelionę nuo „savigraužos iki atpirkimo”.

Tėvą Stiu vaidinantis M. Wahlbergas filmą iš dalies finansavo savo lėšomis. Kartu su juo ekrane pasirodo ir „Oskaro” laureatas Melas Gibsonas, vaidinantis jo tėvą Bilą Longą.

„Sony Pictures” filme yra daug vulgarumo ir jam suteiktas R reitingas, tačiau jo esmė – įkvepianti, perteikianti transformacijos Kristuje galią, žinia.

„Malonu, kad filmas dėl vienokių ar kitokių priežasčių palietė žmonės, – sako filmo kūrėjas. – Visai kas kita, kai iš tikrųjų pats sumokėjai už filmą”, – tęsia jis. Anot jo, filmo kūrimas buvo palaimintas kažkokios aukštesnės jėgos, kurią M. Wahlbergas vadina Dievu.

Jis praleido šešerius „lėtus metus”, kol galiausiai filmas buvo sukurtas. O kai atėjo laikas, projektas buvo nufilmuotas per 30 dienų dar 2021 m. pandemijos metu ir jo kūrimo procesas nebuvo lengvas.

„Sulaukiau ne tik kino studijų, bet ir Bažnyčios pasipriešinimo, o tai mane labai nustebino”, – sakė M. Wahlbergas. „Bet tada supratau, kad jie atsivertė pirmąjį ir antrąjį puslapius, o ten Bilas vartoja keiksmažodžius. Iš pradžių gali manyti, kad tai yra vulgaru ir nepriimtina, iš tikrųjų nesuprasdamas, kokia žinutė buvo siunčiama”.

„Manau, kad jei būtumėte išėję iš ‘Kristaus kančios’ likus 20 minučių iki filmo pabaigos, taip pat teisingai nesuprastumėte jo perteikiamos žinios”, – tęsė aktorius.

„Todėl mums buvo svarbu tiesiog pasakyti, kad gerai, eikime kurti filmo patys, tada atneškime jį jiems ir pažiūrėkime, kokia bus jų reakcija. Jei ji nebus gera, aš toliau augsiu ir kelsiu sau iššūkį, klausdamas kodėl žmonės nusigręžia, nepriima jo dėl įvairių priežasčių arba kodėl tai nepriimtina dėl kalbos?”

M. Wahlbergas tvirtino, kad filmas yra apie „meilę, viltį ir atpirkimą”, parodantis, kad „niekas nėra neatpirktas”.

Aktorius prisipažino, kad nerimavo siųsdamas filmą tam tikriems žmonėms, įskaitant arkivyskupą.

„Turėjau jam nusiųsti filmą, ir žinote, jis labai palaikė mane kuriant filmą, bet nepalaikė jame naudojamos kalbos. Dar prieš pamatydamas filmą jis prieštaravo dėl kalbos”, – sakė jis.

„Tada, kai jis pagaliau ryžosi pažiūrėti filmą, žiūrėjo jį su naujai išrinktu vyskupu ir, manau, dar keliais kunigais, gal dar vienu vyskupu. Jie žiūrėjo filmą, sėdėjo tyloje, ašarodami, po peržiūros pabaigos užtruko apie 10 minučių, kad tarsi atsigautų, susitvardytų. Jie kalbėjosi apie filmą, ir arkivyskupas parašė pačią geriausią filmo recenziją.”

„Jis kalbėjo apie tai, kad filme yra šiurkščių žodžių, smurto, bet taip iš tikrųjų padeda paaiškinti ir suprasti jo eigą.”

Aktorius prisipažino, kad ir jis pats kartais vis dar vartoja keiksmažodžius, bet nori skleisti Dievo žinią apie priėmimą ir perkeitimą.

Helenos vyskupija Montanoje (JAV), kuriai tarnavo tėvas Stiu, gyrė M. Wahlbergo aistrą kuriant filmą ir pareiškime teigė, kad vertina „kruopštų ir rūpestingą prodiuserių komandos darbą”.

„Dramatiškas tėvo Stiuarto atsivertimas į Kristų prieš tampant kunigu daugybę žmonių atvedė prie Kristaus ir katalikų tikėjimo. Jo drąsus liudijimas yra ypatingas palikimas vyskupijai”, – rašoma pareiškime.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version