Pastoriui Keshabui Raj Acharya (Kešabui Radž Ačarijai) už religinę veiklą skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, o tai yra didelė kliūtis religijos laisvei Nepale, nes šalies Aukščiausiasis Teismas paliko galioti ankstesnį nuosprendį. Pastorius dabar laukia teismo atsakymo į jo skundą dėl nuosprendžio pakeitimo bauda.
„Pastoriui Keshabui dabar teks atlikti laisvės atėmimo bausmę, nebent teismas patenkins jo skundą dėl laisvės atėmimo bausmės pakeitimo į baudą”, – sakoma teisininkų grupės „ADF International” pareiškime. Organziacijos teisininkai remia pastoriaus teisinę gynybą.
Pareiškime pastorius išreiškė savo sielvartą, bet išliko kupinas vilties, ragindamas tarptautinį įsikišimą, kad būtų apsaugota religijos laisvė Nepale, buvusioje vienintelėje pasaulyje hinduistų karalystėje. „Nors man gresia daugiau kalėjimo bausmių, aš guodžiuosi Dievu ir tikiu, kad per Jį viskas įmanoma”, – sakė jis.
35 metų vyras, vienos bažnyčios Pokharoje, Nepale, vadovas, padėkojo savo rėmėjams už maldas ir paramą jam ir jo šeimai.
Byla prieš pastorių Kešabą prasidėjo 2020 m. kovą, kai jis buvo suimtas už tai, kad pakvietė vyrą į savo namus pasimelsti.
Dėl to jam buvo pateikti kaltinimai „religinių jausmų įžeidimu” ir „prozelitizmu”.
Prokuratūra pateikė kaltinimus pagal Nepalo baudžiamąjį kodeksą, kuriame numatyta baudžiamoji atsakomybė už religinį atsivertimą ir propagandą, o bausmės apima įkalinimą ir baudas.
2021 m. lapkritį pastorius Kešabas už įtariamus nusikaltimus buvo nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme ir nubaustas 20 000 Nepalo rupijų (maždaug 130 eurų) bauda.
Vėliau Aukštasis Teismas šią bausmę sumažino iki vienerių metų.
Nepaisant pastoriaus apeliacijos, Aukščiausiasis Teismas paliko galioti pirminį sprendimą, todėl pastoriui liko vienintelė galimybė pakeisti laisvės atėmimo bausmę į baudą.
Tehmina Arora, „ADF International” atstovybės Azijoje direktorė, sukritikavo Aukščiausiojo Teismo sprendimą, pabrėždama, kad pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės ir praleista galimybė sukurti teigiamą precedentą religijos laisvei.
Aukščiausiojo Teismo sprendimas šokiravo, ypač dėl to, kad nebuvo jokių liudytojų, kurie galėtų pagrįsti kaltinimą prozelitizmu.
Pastoriaus žmona išreiškė netikėjimą teismo sprendimu ir pabrėžė, kad jos vyras nekaltas, teigdama, jog jis niekam nedarė prievartos keisti religiją. Ji mano, kad vyriausybės veiksmais siekiama atgrasyti Nepalo krikščionių bendruomenę nuo savo tikėjimo skleidimo.
Pastoriaus Kešabo išbandymai prasidėjo po jutubo vaizdo įrašo, kuriame jis siūlė dvasinius patarimus prieš 2020 m. COVID-19.
Nuo 2018 m. krikščionių bendruomenė Nepale susiduria su vis didesniu persekiojimu, o atsivertimų kriminalizavimas kritikuojamas dėl pagrindinių religijos ar tikėjimo laisvių pažeidimo.