Praėjusį penktadienį Italijos vaistų agentūros (AIFA) Kainų ir kompensavimo komitetas (CPR) nusprendė, kad tabletės, apsaugančios moteris nuo pastojimo, bus nemokamos. Jei sprendimas bus patvirtintas, jis turėtų būti taikomas visoje Italijoje, rašo „CNE News”.
Šis pranešimas buvo pristatytas kaip lygybės proveržis, rašoma „Avennire”. Moterys dabar gali visiškai apsaugoti savo sveikatą, džiaugėsi šalininkai. Jei AIFA direktorių valdyba ratifikuos sprendimą, ji nemokamai teiks tabletes visoje Italijoje, nors kai kuriuose regionuose jos buvo nemokamos ir anksčiau. Skaičiuojama, kad valstybei tai kainuos apie 140 mln. eurų per metus.
Tačiau kritikai smerkia nemokamą tablečių platinimą.
Pavyzdžiui, šalies šeimos organizacija „Pro Vita&Famiglia” mano, kad neatsakinga, jog tabletės bus platinamos „nepabrėžiant rimto fizinio ir psichologinio šalutinio poveikio, galinčio sukelti depresiją ir savižudybės instinktus”.
Organizacija taip pat nerimauja, kad taip jaunos merginos kviečiamos „bombarduoti save hormonais”.
Šeimos dienos asociacija pabrėžia, kad nesupranta, kodėl vyriausybė skiria nemokamas tabletes, kai šalį jau ištiko demografinė krizė. Jos vadovas Massimo Gandolfini (Masimas Gandolfinis) yra suglumęs, nes toks pasirinkimas „eina priešinga kryptimi nei gimstamumo mažėjimo problema”.
Jis taip pat pažymi, kad vietoj to 140 mln. eurų, kurie išleidžiami šiam reikalui, jie „galėjo būti skirti palengvinti sunkias sąlygas šeimoms, turinčioms neįgalių vaikų, kuriems reikalingi brangūs vaistai ir kurie nėra teikiami nemokamai”, kaip rašoma „Euractiv”.
Italijos tėvų judėjimas netgi mano, kad nemokamas tablečių dalijimas „diskriminuoja vaikus turinčius asmenis”.
Jo direktorius Antonio Affinita (Antonijus Anfinita) sako, kad taip padedama tiems, kurie nenori vaikų, bet pamirštama apie šeimas.
„Mes norime, kad vaikų diagnostikos ir gydymo išlaidos būtų vienodai kompensuojamos, atsižvelgiant į tai, kad gimstamumas yra tikra nacionalinė nepaprastoji padėtis.”
Remiantis naujausia AIFA ataskaita, 2014-2021 m. Italijoje nuolat didėjo hormoninių kontracepcijos priemonių naudojimas.
„Istat” statistikos duomenimis, apie 65 proc. italių moterų naudoja kontracepcijos metodus, įskaitant kontraceptines tabletes.