Neapolyje vėl suskystėjo šv. Januarijaus kraujas

ŠaltinisCNA

Antradienį Neapolyje vėl suskystėjo šventojo kankinio Januarijaus kraujas, praneša CNA.

„Ką tik iš seifo paėmėme relikvijorių su mūsų šventojo globėjo krauju, kuris iškart visiškai suskystėjo”, – rugsėjo 19 d. pranešė Neapolio katedros koplyčios iždinės abatas.

Pareiškimą, kad stebuklas vėl įvyko, abatas Vincenzo De Gregorio (Vinčenzo De Gregorijo) padarė Mišių pradžioje.

Neapolio arkivyskupas Domenico Battaglia (Domenikas Batalja) laikė kraujo relikviją, judindamas stiklines ampules, kad pademonstruotų skystą kraujo būseną, skambant stipriems aplodismentams, o Tautos išminties įgaliotinis mojavo baltu audeklu.

Rugsėjo 19 d. Katalikų Bažnyčia minėjo šventojo Januarijaus, Neapolio (Italija) vyskupo, kankinio ir globėjo, dieną. Tradiciškai šią dieną ir dar dviem progomis per metus suskystėja jo kraujas, laikomas stiklinėje apvalios formos ampulėje.

Manoma, kad šis stebuklas vyksta mažiausiai nuo 1389 m., kai buvo užfiksuotas pirmasis toks atvejis.

Skystėjimo procesas kartais trunka kelias valandas ar net dienas, o kartais neįvyksta visai. Vietos padavimuose teigiama, kad kraujo nesuskystėjimas reiškia karą, badą, ligą ar kitą nelaimę.

Rugsėjo 19 d. Mišiose D. Battaglia kalbėjo apie stebuklą ir apie tai, kas jis yra – ir ko nėra.

„Kasmet iš arti matome, kad liudijimas žmogaus, kuris dosniai atidavė savo gyvybę už Evangeliją iki paskutinio atodūsio, iki paskutinio kraujo lašo, nėra kažkas iš praeities, istorinis įvykis, naudingas tik tam, kad apie jį būtų galima parašyti keliuose knygos puslapiuose”, – sakė jis.

„Ne, – tęsė ji, – tai liudijimas, kuris yra dabartis, gyvas, aktualus ir gali prabilti į kiekvieno tikinčiojo širdį, pastūmėti jį į dar didesnį nuoseklumą, už drąsos ribų, į dalijimosi persmelktą gyvenimą.”

Jis priminė susirinkusiesiems, kad šventojo Januarijaus kraujas „nėra orakulas, su kuriuo galima pasitarti, ir juo labiau ne miesto horoskopas, kurio funkcija – numatyti miestui nelaimes ar sėkmę. Ne, relikvija, kurią laiminame, yra tiesiog kelio ženklas, pirštas, rodantis mums būtinybę, skubumą, reikalavimą radikaliai sekti Evangelija, be išlygų patraukti jos išlaisvinančio grožio link, atvira širdimi ir protu klausytis jos gyvenimo ir vilties žodžio.”

D. Battaglia sakė, kad šventojo Januarijaus kraujas verčia jį galvoti apie neteisingą kraujo praliejimą, kuris vyksta kiekvieną dieną, „kai tik žmogus yra sužeidžiamas, pažeminamas, negerbiamas jo orumas”.

„Tikiu, kad tikrasis stebuklas įvyks tą dieną, kai šis [šventojo Januarijaus] kraujas bus amžinai kietas, kompaktiškas, sukrešėjęs! – sakė arkivyskupas. – Taip, tikiu, kad tikrasis stebuklas įvyks tada, kai teisingumas pabučiuos taiką, kai gėris visiems laikams nugalės blogį, kai Jėzaus Kristaus geroji naujiena išdžiovins pasaulio skausmą, apšvies tamsą gėriu, viską užbaigs, taip giliai įsiskverbs į vyrų ir moterų širdis, kad jų žodžiai, darbai, mintys bus vien gėris, geranoriškumas, grožis.”

Po Mišių šventojo Januarijaus kraujo relikvija bus eksponuojama Neapolio katedroje iki rugsėjo 26 d. kaip padėka už stebuklą.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version