NASA pasamdė 24 teologus, kad šie ištirtų galimo kontakto su ateiviais pasekmes

NASA neseniai pasamdė dvi dešimtis Teologinių tyrimų centro (toliau CTI) Prinstone, Naujajame Džersyje (JAV), teologų, kad jie teiktų žmonėms religinius patarimus, jei kada nors įvyktų kontaktas su ateiviais.

Buvęs NASA Astrobiologijos instituto vadovas Carlas Pilcheris (Karlas Pilcheris) sakė, kad NASA pasitelkė teologus, kad šie „apsvarstytų XX a. pabaigos (ir XXI a. pradžios) mokslo priemonių taikymo pasekmes klausimams, kurie religinėse tradicijose buvo svarstomi šimtus ar tūkstančius metų.“

Kembridžo universiteto religijotyrininkas, vienas iš 24 naujojo projekto teologų, kunigas daktaras Andrew Davison (Andrius Davisonas) sutiko, kad jei žmonės kada nors užmegs kontaktą su ateiviais, „būtų naudinga iš anksto apgalvoti pasekmes.“

jei žmonės kada nors užmegs kontaktą su ateiviais, būtų naudinga iš anksto apgalvoti pasekmes.

Davison mano, kad „daugybė žmonių gręžtųsi į savo religijas“, jei toks kontaktas įvyktų, ir kad tai turėtų reikšmingų pasekmių „žmogaus gyvenimo padėčiai ir orumui.“ Tai jau ne pirmas kartas, kai NASA ir CTI dirba kartu. 2014 m. kosmoso agentūra skyrė CTI 1,1 mln. dolerių dotaciją Astrobiologijos visuomeninių pasekmių tyrimui atlikti, kurio metu mokslininkai tyrė tikinčiųjų susidomėjimą ir atvirumą moksliniams tyrimams.

Pasak CTI direktoriaus Will Storrarar (Vilo Storrararo), 24 teologai tikisi, kad knygose ir žurnaluose bus paskelbta „rimtų mokslinių straipsnių“ apie nežemiškas būtybes, kad bus atrasta „didžiulė nuostaba, paslaptis ir pasekmės, susijusios su mikrobinės gyvybės radimu kitoje planetoje.“

du trečdaliai amerikiečių tiki, jog ateiviai egzistuoja, o šio įsitikinimo laikosi daugiau jaunesni amerikiečiai.

Bėgant metams vis daugiau žmonių pradėjo tikėti nežemiškos gyvybės galimybe. Šių metų pradžioje „Pew Research“ tyrimas parodė, kad du trečdaliai amerikiečių tiki, jog ateiviai egzistuoja, o šio įsitikinimo laikosi daugiau jaunesni amerikiečiai.

Pastaraisiais metais taip pat sustiprėjo ryšys tarp religijos ir tikėjimo protingąja gyvybe kitose planetose. Viename „Scientific American“ atliktame tyrime pažymima, kad tikėjimas religija ar ateiviais kyla iš žmogaus siekio ieškoti gilesnės gyvenimo prasmės.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version