Nacionalinis susivienijimas ragina Lietuvos prezidentą imtis lyderystės kovoje su visuomenės priešinimu

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, raginant jį stabdyti valdžios sprendimus, kuriais priešinama Lietuvos visuomenė ir tuo pačiu sudaromos prielaidos vis aktyviau reikštis VSD ataskaitose minimiems antivalstybiniams judėjimams bei asmenims, siekiantiems pasinaudoti susidariusia situacija.

Nacionalinio susivienijimo išplatintame kreipimesi atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas pagal šalies Konstituciją turi dideles galias, todėl ir jam tenka išskirtinė atsakomybė už susidariusią padėtį šalyje.

„Nepaaiškinamas valdžios siekis sąmoningai didinti įtampą tarp žmonių atmetant prigimtinę šeimą ginančių visuomenės grupių ir organizacijų siūlymą susilaikyti nuo Stambulo konvencijos ratifikavimo ar homoseksualių asmenų partnerystės įteisinimo, kai prie Lietuvos Baltarusijos valstybės sienos yra sutelkta tūkstančių nelegalių migrantų minia, kurios permetimui į Lietuvą yra suplanuota ir gerai parengta didelio masto Baltarusijos hibridinio karo operacija. Nesuprantama, kodėl pasienyje prieš prasidedant Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad“, valdančiųjų atstovai visomis išgalėmis eskalavo vietines „pratybas“ gyventojams kiršinti – LGBT paradą Kaune, kai tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės administracija, neturėdama jokio teisinio pagrindo, neleido Lietuvos šeimų sąjūdžiui rugsėjo 10-ąją rengti jos planuojamą mitingą.

Turime pagrindą manyti, kad dėl valdančiųjų neveiklumo, nemokšiškumo ar net sąmoningais veiksmais  yra kuriamos sąlygos jeigu ne naujai šalies okupacijai, tai neabejotinam Lietuvos nepriklausomybės ir valstybingumo neutralizavimui. Todėl Prezidentas negali išlikti neutralus nepriklausomos Lietuvos valstybės ardymo stebėtojas ir jam tenka išskirtinė atsakomybė už susidariusią padėtį šalyje.“, – teigiama Nacionalinio susivienijimo kreipimesi.

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas ragina šalies vadovą pasinaudoti Konstitucijos suteikiamomis galiomis ir skubiai bei ryžtingai įgyvendinti būtinus pokyčius.

Pirmiausiai reikalaujama neleisti, kad sąmoningai būtų bloginami Lietuvos valstybės santykiai su kitomis užsienio valstybėmis, įskaitant Baltarusiją – Lietuvos žmonės negali tapti pavojingų užsienio politikos žaidimų įkaitais. Anot Nacionalinio susivienijimo, užsienio politika turi remtis realia galia, įgyvendinamais tikslais ir tinkamu pasirengimu, kitaip net ir teisingų vertybių gynimas virsta beprasmiu kenkimu Lietuvos nacionaliniams interesams. Todėl reikalauja nušalinti ir pareikšti nepasitikėjimą Užsienio reikalų ministrui bei kitiems asmenims, tiesiogiai atsakingiems už tarpvalstybinių santykių įtampos didinimą.

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas ragina šalies vadovą pasinaudoti Konstitucijos suteikiamomis galiomis ir skubiai bei ryžtingai įgyvendinti būtinus pokyčius

Nacionalinis susivienijimas taip pat reikalauja atmesti bet kokius Lietuvai primetamus susitarimus perkelti į mūsų šalį atvyksiančius iš Afrikos, Azijos ir kitų pasaulio šalių tūkstančius tariamų pabėgėlių, kurių perkėlimo tikrasis tikslas – „užtvindžius“  šalį esmingai ir negrįžtamai pakeisti šalies gyventojų demografinę sudėtį ir kultūrinį bei kalbinį veidą paverčiant lietuvius asimiliuojama tautine mažuma jų pačių šalyje.

LRT transliuojamose laidose vis labiau stingant visuomenės nuomonių įvairovės, Nacionalinis susivienijimas ragina šalies vadovą inicijuoti įstatymų projektus dėl LRT tarybos rinkimo tvarkos pakeitimo, įgalinant visuomenės dalyvavimą juose, taip pat keisti mokesčių mokėtojų lėšų panaudojimą finansuojant LRT veiklą, t.y. demonopolizuoti LRT suteikiant galimybes steigti alternatyvias šalies bei regionų TV stotis ar studijas.

Nacionalinis susivienijimas ragina prezidentą imtis teisinių iniciatyvų siekiant panaikinti Lietuvos nevyriausybinių organizacijų tarybą, kuri virto valdžios aparatą aptarnaujančią agentūra (ją sudaro 50 proc. valdžios atstovų) ir dėl ko ji iš principo nebeatstovauja Lietuvos visuomeninėms organizacijoms bei judėjimams. Vietoje to šalies vadovas raginamas pasinaudojant Islandijoje ir kitose demokratinėse šalyse kilusių krizių suvaldymo pavyzdžiais, suburti Lietuvos nacionalinę asamblėją iš visuomeninių organizacijų atstovų, buvusių Lietuvos disidentų, rezistentų, tremtinių, laisvės kovų dalyvių, Kovo 11-osios Akto signatarų, dvasininkų, mokslininkų šalies kultūros ir meno darbuotojų bei kitų  visuomenės pasitikėjimą ir pagarbą pelniusių, įvairioms tautinėms ir socialinėms visuomenės grupėms atstovaujančių žmonių.

Šalies vadovas taip pat raginamas aktyviai stabdyti visuomenės priešinimą įšaldant bet kokius įtampą visuomenėje eskaluojančių įstatymų projektų svarstymus.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version