Musulmonas NBA veteranas daug paaukojo už persekiojamų krikščionių teises

ŠaltinisCNA

NBA veteranas Enesas Kanteris Freedomas (Enesas Kanteris Frydomas) naudojasi savo, kaip profesionalaus krepšininko, tribūna, kad tiesiogiai pasipriešintų Kinijos komunistų partijai dėl jos šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų.

„Žmonės turi tai suprasti… Kinijos komunistų partija neatstovauja olimpinėms vertybėms – meistriškumui, pagarbai, draugystei. Visas pasaulis žino, kad jie yra žiauri diktatūra, vykdo cenzūrą, trypia laisves, negerbia žmogaus teisių ir slepia tiesą”, – vasario mėnesį „Fox News” laidai „Laura Ingraham” sakė sportininkas.

Tačiau nuo vasario mėnesio nė viena komanda nepasirašė sutarties su 210 cm ūgio, 250 kg sveriančiu krepšininku, todėl jis ir kiti sako, kad moka kainą už savo aktyvumą – aktyvumą, kuris apima ir aiškų NBA, jo buvusios komandos Bostono „Celtics” ir kitų lygos žaidėjų veidmainiavimą dėl santykių su Kinija ir nesugebėjimą to pasmerkti.

Atrodo, kad trisdešimtmetis kaip niekada pasiryžęs ginti žmogaus teises. Praktikuojantis musulmonas iš Turkijos, rugsėjo 24 d. sakys kalbą Vašingtone vyksiančiame „Marše už kankinius” – renginyje, skirtame atkreipti dėmesį į sunkią persekiojamų krikščionių padėtį visame pasaulyje.

„Jo balsas šiai kartai yra labai svarbus”, – sakė Gia Chacon (Džia Šeikon), eitynes organizuojančios organizacijos „Už kankinius” įkūrėja ir prezidentė. Ji sakė, kad „Maršas už kankinius” rengiamas siekiant „kovoti su tyla” dėl krikščionių persekiojimo. Be to, jo tikslas – atkreipti Vakarų krikščionių dėmesį ir sutelkti maldas už persekiojamą Bažnyčią visame pasaulyje.

Tačiau kodėl G. Chacon pasirinko sportininką musulmoną kalbėti persekiojamų krikščionių gynimo renginyje? Ji sako, kad todėl, jog reikia nutiesti tiltą tarp musulmonų ir krikščionių.

„Tai, kad jis kalba apie persekiojamus krikščionis, apie religijos laisvės svarbą, daro šį klausimą dar svaresnį”, – sakė ji.

„Ir, – pridūrė ji, – tai žinia musulmonams – ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir visame pasaulyje – kad turime nutiesti tiltą tarp krikščionių ir musulmonų”, ypač atsižvelgiant į tai, kad islamo teroristai yra vieni didžiausių krikščionių persekiotojų visame pasaulyje.

Tai jau ne pirmas krepšininko pasisakymas už religijos laisvę. Birželio mėn. jis kalbėjo tarptautiniame aukščiausiojo lygio susitikime apie religijos laisvę Vašingtone.

Be to, birželį E. K. Freedomas įkūrė savo fondą – „Enes Kanter Freedom Foundation”, kuris, kaip rašo laikraštis „Washington Times”, pasisako už pilietines teises autoritarinėse šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje ir Turkijoje. Laikraštis pranešė, kad E. K. Freedomas fondo veiklą vykdys pilnu etatu.

Birželio 22 d. feisbuko žinutėje E. K. Freedomas rašė: „Labai džiaugiuosi galėdamas paskelbti apie savo naująjį fondą, kurio tikslas – skatinti #Laisvę, visuotines vertybes, socialinę harmoniją, skurdo mažinimą, #Žmogaus teises ir #demokratiją visame pasaulyje”.

E. K. Freedomas gimė Šveicarijoje, bet užaugo Turkijoje, o į JAV atvyko žaisti krepšinio.

Neseniai „Bleacher Report” jį pavadino vienu labiausiai neįvertintų pastarųjų dešimties metų žaidėjų, nurodydami jo karjeros rezultatyvumo dešimtuką pagal atkovotus kamuolius bei atkovotus kamuolius puolime, taip pat jo bendrą sąmoningumą aikštėje.

Krepšinikas yra ilgametis Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano kritikas, dažnai vadinantis jį diktatoriumi. Nors jo šeima vis dar gyvena Turkijoje, ankstesniuose interviu E. K. Freedomas yra sakęs, kad jau daug metų su jais nesikalba, o tai jį skaudina. Tačiau jis sako, kad bendravimas turi būti nutrauktas dėl ten vyraujančio politinio klimato ir jo kritikos režimui.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version