Šiuolaikinės Jordanijos mokslininkai aptiko įrodymų, kad beveik prieš 4000 metų atmosferoje sprogo milžiniškas meteoras. Tai galėtų paaiškinti biblinę Sodomos ir Gomoros istoriją.
Mokslininkai apie savo atradimus pranešė žurnale „Nature”, teigdami, kad „labai neįprastas katastrofiškas reiškinys” įvyko prieš 3 600 metų aukštai danguje virš Tel el Hammamo (Jordanija) ir paliko žemėje „daug medžio anglių turintį naikinamąjį sluoksnį”. Mokslininkų skaičiavimais, tuo metu šioje vietovėje ir jos aplinkinėse gyveno mažiausiai 50 000 žmonių.
Šis dangaus reiškinys galėjo sukelti ugnį, pražudžiusią miesto gyventojus, o regionas dėl druskos pertekliaus amžiams liko negyvenamas, rašoma straipsnyje.
Be to, šis įvykis galėjo būti galingesnis nei virš Tunguskos (Rusija) 1908 m. įvykęs meteoro sprogimas, kurio galia 1000 kartų viršijo Hirosimos atominės bombos galią. Jis galėjo „sugriauti ir susmulkinti purvo plytų sienas visame mieste, sulyginti miestą su žeme ir sukelti didelį žmonių mirtingumą”, sakoma tyrime.
Pradžios knygos 19 skyriuje rašoma: „Tuomet VIEŠPATS lijo ant Sodomos ir Gomoros siera ir ugnimi {nuo VIEŠPATIES iš dangaus}. Jis sunaikino tuos miestus ir visą Lygumą drauge su visais miestų gyventojais ir žemės augmenija. Ir jo žmona, eidama iš paskos, dairėsi atgal ir pavirto druskos stulpu“.
Vienas šios teorijos trūkumas gali būti įvykio data. Mokslininkai apskaičiavo, kad sprogimas įvyko 1650 m. pr. m. e. Daugelis Biblijos tyrinėtojų mano, kad Abraomas gyveno keliais šimtmečiais anksčiau.
Mokslininkai teigia, kad jų darbas nesusijęs su Sodomos amžiumi ar vieta, nors pažymėjo, kad paralelės yra stulbinančios. Pasak jų, miestas galėjo būti „sudegintas” ir „išlydytas”.
„Pradžios knygoje aprašytas miesto – centro sunaikinimas Negyvosios jūros rajone atitinka kosminio reiškinio sprogimą pagal liudininkų pasakojimą, pavyzdžiui, (I) iš dangaus krito akmenys; (II) iš dangaus nusileido ugnis; (III) iš ugnies kilo tiršti dūmai; (IV) buvo nusiaubtas didelis miestas; (V) žuvo miesto gyventojai; (VI) buvo sunaikinti vietovės pasėliai”, – rašo mokslininkai.
Dan McLaughlin (Danas Maklauglinas) laikraštyje „National Review” pažymėjo, kad „tai nebūtų pirmas dalykas iš Pradžios knygos, atitinkantis istorinius duomenis, tačiau nėra tokiais įrodymais grįstas”.
„Susiejant šiuos du dalykus neišvengiamai reikia tam tikro tikėjimo. Tačiau, be abejo, jei Viešpats norėjo sunaikinti miestą vienu smūgiu, tuomet, atsižvelgiant į šiuolaikinio mokslo aiškinimą, Tunguskos meteoro sprogimas atmosferoje būtų veiksmingiausias būdas tai padaryti”, – teigė mokslininkas.