REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Milijonai musulmonų visame pasaulyje mini Aukojimo šventę

ŠaltinisAFP-BNS

Milijonai musulmonų visame pasaulyje antradienį mini Aukojimo šventę (Id al Adhą) – dar vieną svarbią datą islamo kalendoriuje, atsidūrusią pandemijos šešėlyje didėjant susirūpinimui dėl labai užkrečiamo koronaviruso delta varianto.

Per šią šventę paprastai vyksta maldos bendruomenėse, gausūs socialiniai susibūrimai ir, dažnu atveju, skerdžiami gyvuliai, o jų mėsa dalinama skurstantiems žmonėms.

Šiemet Aukojimo šventė minima daugeliui šalių kovojant su koronaviruso delta atmaina, kuri pirmą kartą buvo nustatyta Indijoje, tad kai kurios valstybės įvedė naujų apribojimų arba paragino žmones vengti susibūrimų ir laikytis saugumo rekomendacijų dėl COVID-19.

Antrus metus iš eilės pandemija sukrėtė vieną iš penkių islamo stulpų – hadžą, kurio paskutinės dienos sutampa su Aukojimo švente.

Šių metų hadžo mastas dėl koronaviruso pandemijos jau antrus metus yra daug mažesnis už įprastą, kai apie 2,5 mln. musulmonų iš viso pasaulio susirinkdavo į šventąjį Mekos miestą Saudo Arabijoje.

Saudo Arabija šiemet leido atlikti hadžą tik 60 tūkst. visiškai pasiskiepijusių gyventojų. Šią kelionę bent kartą gyvenime turi atlikti visi tai padaryti galintys musulmonai, jeigu yra pakankamai sveiki ir turi tam lėšų. Vis dėlto daugeliui šios svajonės išsipildymo tenka laukti daug metų.

Daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška pasaulio valstybė Indonezija šventę pasitiko tebesitęsiant pražūtingai naujai koronaviruso atvejų bangai. Šalyje buvo uždrausti dideli susibūrimai ir nustatyti griežtesni kelionių apribojimai.

Viceprezidentas Ma’rufas Aminas (Marufas Aminas), kuris taip pat yra įtakingas islamo dvasininkas, kreipėsi į žmones ragindamas šventines maldas namuose atlikti su savo šeimomis.

„Nesiburkite į minias, – per televiziją šventės išvakarėse kalbėjo viceprezidentas. – Privalu apsisaugoti nuo COVID-19 pandemijos.“

Manoma, kad užsikrėtimo koronavirusu atvejų padaugėjo po kelionių per kitą islamo šventę, gegužę minėtą Ramadano mėnesio pabaigą žymintį Id al Fitrą, ir sparčiai plintant delta atmainai.

Malaizijoje ribojimai irgi buvo sugriežtinti išaugus užsikrėtimų skaičiui, nors nuo birželio šalyje galioja karantinas. Žmonėms draudžiama vykti šventėms į gimtuosius miestus ar kitus rajonus. Taip pat draudžiama svečiuotis kitų žmonių namuose, neleidžiami ir įprasti apsilankymai kapinėse.

Sveikiems maldininkams leidžiama melstis Malaizijos mečetėse, tačiau būtina laikytis griežtų socialinio atstumo taisyklių. Ritualinis gyvulių skerdimas leistinas tik mečetėse ir kitose patvirtintose vietovėse.

Sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktorius Nooras Hishamas Abdullah (Nuras Nišamas Abdula) paragino malaiziečius „nekartoti neatsakingo elgesio“ ir pridūrė, kad kelionės ir susibūrimai per Id al Fitrą ir kitą šventę Borneo saloje lėmė naujų COVID-19 židinių atsiradimą.

„Neleiskime, kad Aukojimo šventės minėjimo džiaugsmas lemtų mūsų mirtį nuo COVID-19“, – sakoma jo pranešime.

Malaizijos ministras pirmininkas Muhyiddinas Yassinas (Muhjidinas Jasinas) irgi paragino musulmonus likti namuose.

Iranas savo ruožtu nuo antradienio paskelbė savaitės trukmės karantiną sostinėje Teherane ir jį supančiame regione, šalį pasiekus dar vienai koronaviruso bangai, informavo valstybinė žiniasklaida.

Vis dėlto naujus apribojimus skelbia ne visos šalys. Pavyzdžiui, Bangladešo pareigūnai leido šventės metu paskelbti aštuonių dienų pauzę nuo griežto karantino, nors sveikatos ekspertai perspėja, kad toks sprendimas gali būti pavojingas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte