Meksikos translytis siekia, kad krikščioniškų pažiūrų į lytiškumą mokymas būtų priskirtas neapykantos kalbai

Du Meksikos lyderiai, apkaltinti „politiniu smurtu dėl lyties” po to, kai pavadino translytį įstatymų leidėją vyru (šis save identifikuoja moterimi), įspėjo apie žodžio ir religinių teisių suvaržymą savo šalyje, praneša „Christian Post”.

Apkaltinti dėl nuomonės už translytiškumą

Rugpjūčio 1 d., antradienį, krikščionių teisinės gynybos grupė „Alliance Defending Freedom International” Jungtinėje Karalystėje surengė diskusiją „Standing Up for Biological Reality” (liet. „Biologinės tikrovės gynimas”), skirtą susirūpinimui dėl žodžio laisvės Meksikoje.

Diskusijoje dalyvavo Meksikos kongresmenas Gabrielis Quadri (Gabrielis Kvadris), pilietinės visuomenės lyderis Rodrigo Ivánas Cortésas (Rodrigas Ivanas Kortesas) ir „ADF International” Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono advokatūros direktorius Tomásas Henríquezas (Tomasas Henrikesas).

Tiek G. Quadri, tiek R. I. Cortésas buvo apkaltinti ir nuteisti už tai, kad socialinėje žiniasklaidoje dalijosi savo nuomone apie translytiškumo ideologiją, o „ADF International” remia juos teisiškai.

Perspėjimas: tai, kas vyksta Meksikoje, gali nutikti ir Jungtinėse Valstijose.

Diskusijos moderatorė Nina Shea, žmogaus teisių advokatė ir konservatyvaus analitinio centro Hudsono instituto Religijos laisvės centro direktorė, perspėjo, kad neapykantos kalbos įstatymai dažnai yra neaiškiai apibrėžti, o tai, kas vyksta Meksikoje, gali nutikti ir Jungtinėse Valstijose, rašo „Christian Post”.

Buvęs Meksikos kongresmenas ir politinės propagandos grupės „Frente Nacional por la Familia” (liet. „Nacionalinis šeimos frontas”) vadovas papasakojo, kaip 2022 m. po kelių įrašų socialinėje žiniasklaidoje jis buvo apkaltintas „politiniu smurtu dėl lyties”.

Tose žinutėse R. I. Cortésas tariamai neteisingai vyru pavadino Salmą Luévano (Salmą Luevano), Meksikos kongreso atstovą, kuris save identifikuoja kaip moterį. Jis įrašus paskelbė reaguodamas į translyčio Meksikos Kongrese pateiktą įstatymo projektą, pagal kurį krikščioniškų pažiūrų į lytiškumą mokymas būtų priskiriamas neapykantos kalbai.

R. I. Cortésas per diskusiją priminė, kad pristatydamas šį įstatymo projektą S. Luévano apsirengė vilkėdamas kostiumą – tai dar vienas kritikos sulaukęs klausimas, kurį jis išsakė savo socialinės žiniasklaidos įrašuose.

Buvęs Meksikos kongresmenas taip pat kreipėsi į R. I. Luévano vartodamas vyriškus terminus, paskatindamas translyčių atstovą pateikti skundą dėl to, kas, jo teigimu, pažeidžia teisę būti pripažintam moterimi ir yra „tapatybės paneigimas”.

Nuteisė už tiesą

Meksikos Federalinės teisminės valdžios rinkimų tribunolo specializuota regioninė kolegija nuteisė R. I. Cortésą už politinį smurtą dėl lyties ir skaitmeninį, simbolinį, psichologinį ir seksualinį smurtą prieš S. Luévano.

Buvęs kongresmenas teigė, kad dvigubu nuosprendžiu jis buvo nubaustas už tai, kad sakė tiesą, ir pacitavo frazę apie tai, jog pirmoji auka kare yra tiesa.

Jis taip pat pasidalijo, kad tribunolas apkaltino jį „transizoginija” – šis terminas, jo teigimu, neegzistuoja jokiame Meksikos įstatyme.

Kaip paaiškino R. I. Cortésas, du apygardos teismo nuosprendžiai buvo apskųsti Meksikos Aukštesniesiems rūmams.

„ADF International” parama

T. Henríquezas pridūrė, kad byla buvo atidėta vėlesniam laikui po to, kai „ADF International” pateikė prašymą dėl dviejų teisėjų nušalinimo abejojant jų gebėjimu išlikti nešališkais.

„ADF International” taip pat remia G. Quadri panašioje byloje, nes jis buvo nuteistas kaip „politinis smurtautojas prieš moteris” už tai, kad socialinėje žiniasklaidoje išreiškė nepritarimą vyrams, kurie identifikuojasi kaip moterys tam, kad užimtų biologinėms moterims skirtas vietas Kongrese.

S. Luévano taip pat pateikė skundą prieš G. Quadri, kaltindamas jį „politiniu smurtu dėl lyties”.

Per diskusiją G. Quadri pažymėjo, kad jo teisė vėl kandidatuoti į postą buvo apsunkinta, nes jis turėjo užsiregistruoti kaip „translytis engėjas”. Meksikos kongresmenas įspėjo, kad „translyčių establišmentas” Meksikoje turi politinę galią.

Nesulaukė Katalikų Bažnyčios paramos, pastebi tendencijas visame pasaulyje

Kalbėdamas apie savo bylą, G. Quadri pažymėjo, kad buvo keista, jog po jam pateiktų kaltinimų ir galiausiai priimto kaltinamojo nuosprendžio jis nesulaukė Katalikų Bažnyčios paramos. Tuomet T. Henríquezas paaiškino, kad dvasininkai Meksikoje negali raginti savo narių nebalsuoti už tam tikrus įstatymų projektus, o Katalikų Bažnyčiai gali grėsti baudžiamoji atsakomybė už pasisakymus prieš Respublikos įstatymus.

Po diskusijos T. Henríquezas interviu naujienų portalui „The Christian Post” pakartojo diskusijos pradžioje išsakytą N. Shea perspėjimą, tvirtindamas, kad idėjos gali plisti visame pasaulyje. Nors jis pripažino, kad Jungtinėse Valstijose Pirmoji pataisa paprastai veikia kaip kliūtis įstatymams, kurie, atrodo, įtvirtina apsaugą nuo įžeidimų kaip teisę, tačiau žala vis tiek gali būti padaryta, kol tokie įstatymai galiausiai žlugs.

„Ir todėl manau, kad visiems naudinga ir būtina žinoti, kad būtent čia krypsta kultūrinės tendencijos visame pasaulyje, ir nėra jokios priežasties manyti, kad tai nebandys tapti realybe JAV, net jei Aukščiausiasis Teismas galiausiai iš tiesų viską sustabdys”, – teigė jis.

Kalbant apie kovą su translytiškumo problema, T. Henríquezas patarė visiems nepamiršti, kur „brėžiamos linijos smėlyje”, ir pridūrė, kad Meksikoje ir Lotynų Amerikoje tai gali priklausyti nuo teisinės aplinkos ir nuo to, ar ji gina saviraiškos ir religijos laisvę.

„Šalinantis poveikis yra realus”, – sakė T. Henríquezas. „Svarbi mūsų darbo dalis – bandyti užkirsti kelią šiam šalinančiam poveikiui, kad asmenys, šeimos galėtų kalbėti ir formuoti kultūrą taip, kaip jie patys norėtų, o ne būti aukomis, kai kažkas kitas ją formuoja už juos.”

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version