Jungtinių Amerikos Valstijų tyrimų centro „Pew Research Center” ataskaitoje teigiama, kad maždaug 4 iš 10 suaugusiųjų gyvena be partnerio, ir tai vis labiau tampa tendencija.
Remdamasis gyventojų surašymo duomenimis, ataskaitoje pažymima, kad 2019 m. 38 % suaugusiųjų iš JAV negyveno su sutuoktiniu ar partneriu, o tai yra daugiau nei 1990 m., kai tokių žmonių buvo 29 %. 2019 m. 53 % suaugusiųjų buvo susituokę, palyginus su 64 % 1990 m. Tuo tarpu 2019 m. 6 % suaugusiųjų gyveno kartu, t. y. daugiau nei 4 % 1990 m.
„Vienišų gyventojų skaičiaus augimą daugiausia lemia santuokų mažėjimas tarp suaugusiųjų, kurie yra darbingo amžiaus pike”, – analizėje rašė tyrėjai.
„Nors nevedusiems gyventojams priskiriama dalis suaugusiųjų, kurie anksčiau buvo susituokę (išsiskyrę ar našliai), visas nevedusių gyventojų skaičiaus augimas nuo 1990 m. susijęs su niekada nesituokusių asmenų skaičiaus padidėjimu”, – sako jie.
Tyrėjai padarė išvadą, kad didėjantis vienišų žmonių skaičius turi „platų visuomeninį poveikį, kaip ir didėjantis atotrūkis tarp partnerystėje gyvenančių ir nesusituokusių suaugusiųjų gerovės”.
„Vertinant įvairius ekonominės ir socialinės padėties rodiklius, vienišų suaugusiųjų padėtis paprastai skiriasi, dažnai yra blogesnė, nei susituokusių ar kartu gyvenančių asmenų”, – rašoma toliau ataskaitoje.
„Suaugusiųjų, gyvenančių ne partnerystėje, pajamos vidutiniškai yra mažesnės nei suaugusiųjų, gyvenančių partnerystėje, o tikimybė įsidarbinti ar būti ekonomiškai nepriklausomiems yra mažesnė. Jie taip pat turi žemesnį išsilavinimą ir dažniau gyvena su tėvais”, – teigia ataskaitos rengėjai.
Pastaraisiais metais daug kalbama apie didėjančią vienatvės epidemiją.
2020 m. sausį, prieš Jungtinėse Valstijose įvykstant pandemijai, pasaulinė draudimo bendrovė „Cigna” paskelbė maždaug 10 400 suaugusiųjų apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad 61 % respondentų nurodė, jog jaučiasi vieniši.
„Dėl tendencijų, formuojančių mūsų darbo būdą – vis dažniau naudojamų technologijų, daugiau nuotolinio darbo ir nuolat įjungtos darbo kultūros – amerikiečiai patiria daugiau streso, yra mažiau pailsėję, daugiau laiko praleidžia socialinėje žiniasklaidoje ir mažiau laiko su draugais bei šeima”, – tuometiniame pareiškime teigė kompanijos prezidentas ir generalinis direktorius Davidas M. Cordani (Deividas M. Kordani).
„Verslui tai reiškia mažesnį darbuotojų įsitraukimą į darbą, mažesnį produktyvumą ir mažesnį darbuotojų stabilumo lygį.”, – sakė jis.