Mark Regnerus. Ko valdžia nesako apie gėjų partnerystę?

Išskirtinis savaitės pokalbis su sociologu iš JAV, Teksaso Universiteto Ostine profesoriumi Marku Regnerus. Nepaisant to, jog apie 80 proc. Lietuvos gyventojų prieštarauja vienalytėms partnerystėms ir santuokoms, valdantieji planuoja įteisinti tokias sąjungas ir mūsų šalyje. Ką tokie sprendimai reikštų Lietuvai? Kodėl vienalytėse porose augę vaikai patiria daugiau problemų, nei augantys heteroseksualiose porose? Ko mums nesako politikai ir kokia apskritai yra santuokos, kaip instituto, ateitis?

Apie visą tai šiandienos laidoje:

0:00 Intro

0:53 2012 m. Mark Regnerus išgarsėjo atlikęs tyrimą, kuris įrodo, jog homoseksualiose porose augantys vaikai turi daugiau psichologinių ir socialinių problemų nei jų bendraamžiai, augę heteroseksualiuose šeimose. Kas leidžia daryti tokias išvadas ir kokiomis savybėmis istoriškai pasižymi santuoka?

15:55 Dažnai diskutuojant apie tai ar homoseksualios poros turėtų galėti įsivaikinti sakoma: „geriau vaikui augti homoseksualioj šeimoj, nei našlaičių prieglaudoje ar girtaujančioje ir smurtaujančioje heteroseksualioje šeimoje“. Ką apie tai mano M. Regnerus?

22:00 Lietuvoje valdžia planuoja įvesti homoseksualias partnerystės net ir prieštaraujant didžiajai daliai visuomenės. JAV homoseksualios santuokos jau legalizuotos kurį laiką. Kokią žinutę visuomenei ir Lietuvos politikams turi mokslininkas?29:03 Liberalūs politikai ar politiniai aktyvistai teigia, kad legalizavus Vakaruose gėjų santuokas, heteroseksualioms poroms neuždrausta tuoktis, gėjai nesunaikino jų šeimų. Kodėl tokių sąjungų legalizavimas yra problema ir ką nuslepia politikai?

32:56 Mes daug kalbame apie tai, kokios turėtų būti santuokos, kam leisti įsivaikinti, ką legalizuoti. Tačiau realybė yra tokia, kad žmonės apskritai tuokiasi kuo vėliau arba nesudaro santuokos apskritai, nebenori vaikų nei gimdyti, nei jų auginti. Ką visą tai sako apie santuokos, kaip instituto ateitį?


1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version