Lvovo katalikiškasis universitetas: čia žmonės iš tiesų myli savo tėvynę

Ukrainos katalikiškojo universiteto Žurnalistikos ir komunikacijos mokyklos direktorius tėvas Andrii Shestakas (Andri Šestakas) žurnalistams sakė, kad vietos gyventojai jaučiasi kaip Dovydas, kovojantis su Galijotu.

Ukainiečiai jaučiasi tarsi Dovydo ir Galijoto mūšyje, sako A. Shestakas. Jie yra Dovydas. Kasdien mato daugybę stebuklų. Nuo invazijos praėjo šešios dienos, o Kijevas vis dar stovi kaip laisvos Ukrainos sostinė.

Ukrainos katalikiškasis universitetas yra įsikūręs Lvovo mieste. Jame šiuo metu glaudžiasi apie 150 studentų, tapusių pabėgėliais, daugelis jų – su šeimomis.

A. Shestakas sako: turiu būti geros nuotaikos, o mano pareiga – stengtis perduoti žmonėms viltį.

Iš tų, kurie šiuo metu randa prieglobstį universitete, kiekvienas stengiasi bent kažką padaryti. Be kasdienės rytinės maldos, kuri labai padeda, studentai renka drabužius ir maistą, kurie reguliariai siunčiami į Kijevą, šiuo metu apgultą Rusijos kariuomenės.

Viešpaties vardą direktorius šiuo metu girdi labai dažnai, dažniau nei bet kada anksčiau, net žiniasklaidoje.

Pasak kunigo, tie, kurie kovoja Ukrainoje, žino, už ką kovoja. Tai yra išlikimo klausimas. A. Shestakas įvardija situaciją kaip kažką neįtikėtinai blogo, tačiau leidžiančio mums kasdien matyti daugybę stebuklų.

„Pirmiausia mes norime taikos. Dar prieš penkias dienas taika buvo tiesiogine prasme viskas, ko norėjo tie, kurie dalyvavo kovose”, – sako A. Shestakas.

Ukrainiečiai nori ne tik taikos, bet ir kad jų šalis liktų jiems, pabrėžia direktorius. Taip pat jis sako, kad žmonės nori turėti savo šalį, savo kultūrą, ir demokratišką, o ne autoritarinę.

Čia matote žmones, kurie iš tiesų myli savo tėvynę, sako A. Shestakas. Neįtikėtina tai matyti. Turime daug pabėgėlių, praktiškai kiekviena bažnyčia yra tapusi prieglobsčiu, nes daugelyje jų yra požeminės prieglaudos, žmonėms dalijamas maistas ir drabužiai. Rusakalbiai taip pat nori taikos.

Visa Ukraina yra puolama, todėl tai negali būti susiję su dujomis, aiškina kunigas.

Katalikiškojo universiteto direktorius paminėjo, kad šalies mentalitetas per šiuos metus pasikeitė laisvės ir demokratijos naudai beikelia grėsmę V. Putinui ir tiems, kurie Rusijoje palaiko karą, nes autoritarinis režimas neleido jiems išsiugdyti sąmoningumo tokiais klausimais kaip laisvė ir žmogaus teisės.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version