LŠS: bandoma slapta priimti antikonstitucinį Civilinės sąjungos įstatymą

Lietuvos šeimų sąjūdis (toliau – LŠS) paskelbė viešą pareiškimą, kuriame teigia, kad slapta nuo visuomenės bandoma priimti antikonstitucinį įstatymą.

LŠS pareiškime kalbama apie Civilinės sąjungos įstatymą, apie kurį, kaip primenama, didžioji visuomenės dauguma pasisako neigiamai.

„Valdančiųjų atstovai veidmainiškai teigia, o provaldiška propaganda skleidžia melą, kad šiuo įstatymu siekiama užtikrinti kartu gyvenančių tos pačios lyties asmenų teisėtus interesus. Nors Bendrojo gyvenimo įstatymo ir kitų iniciatyvų, kuriomis šie klausimai jau seniai galėjo būti iš esmės išspręsti civiliniais įstatymais, net nesvarstoma”, – teigiama sąjūdžio pranešime.

Šiuo įstatymu, LŠS manymu, „būtų įtvirtintos vienalytės šeimos, o jų santuokos ir galimybė įsivaikinti būtų greitai įteisintos Europos Sąjungos teisės procedūromis, be jokių Lietuvos Respublikos Prezidento, Seimo ir piliečių sprendimų”.

„Tą vienareikšmiškai patvirtina kitų Europos Sąjungos valstybių praktika”, – pastebi LŠS.

Pabrėžiama, kad Civilinės sąjungos įstatymu būtų „pažeista visos Tautos referendumu priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija, joje įtvirtinta prigimtinės šeimos ir santuokos, kaip vyro ir moters laisvos sąjungos, samprata”.

Pranešime konstatuojama: „Iš neteisės negali kilti teisė, todėl įstatymai, pažeidžiantys Konstituciją, negali būti teisėti”.

LŠS žiniomis, „šis antivalstybinis ir antikonstitucinis veiksmas bus atliktas bailiai ir klastingai, viešai neišdiskutavus įstatymo nuostatų su visuomene ir jos interesus atstovaujančiomis organizacijomis”.

Atkreipiamas dėmesys ir į neseniai paskelbtą „apgaulingą, nereprezentatyvią, vieno asmens neaiškiais metodais atliktą” „Delfi” portalo apklausą bei lapkričio 11 d., trečiadienį, vakare LRT laidoje „Lietuva kalba”, anot pareišimo, planuojamą pateikti „tą patį melą, imituojant ,visuomenės diskusiją'”.

„Mūsų žiniomis, iš anksto net nepaskelbus darbotvarkėje, ,civilinės sąjungos’ įstatymas bus įtrauktas papildomu klausimu ir svarstomas jau šį ketvirtadienį, lapkričio 10 d. Seimo posėdyje”, – teigiama pranešime.

Sąjūdžio narių nuomone, tai daroma tam, kad „visuomenė būtų užklupta netikėtai ir nespėtų susiorganizuoti masiniam protestui ir pasipriešinti antikonstituciniams valdančiosios daugumos veiksmams”.

Pareiškime teigiama, kad taip didinamas visuomenės susikaldymas, o globalios krizės ir vykstančio karo sąlygomis tokie tai „dar labiau didina įtampą valstybėje” ir „kelia realią grėsmę nacionaliniam saugumui”.

Taip pat tikima, kad už visuomenės interesus pažeidžiančių įstatymų priėmimą nebus neišvengta „nei politinės, nei teisinės atsakomybės” kaip už antivalstybinę veiklą.

LŠS pareiškimo pabaigoje vėl prašo Seimo narių nedalyvauti Civilinės sąjungos įstatymo svarstyme, nebalsuoti ir padaryti viską, kad įstatymas nebūtų priimtas.

„Tai lemiamas momentas, nuo kurio priklauso kiekvieno iš jūsų politinė ateitis”, – įsitikinęs LŠS.

Sąjūdis taip pat kviečia visas visuomenės jėgas ir piliečius, neabejingus Lietuvos ir savo šeimų likimui, asmeniškai kreiptis į savo išrinktus Seimo narius su reikalavimu nepažeisti Tautos referendumu priimtos Konstitucijos.

Pasak, LŠS atstovo Algimanto Rusteikos, rytoj, ketvirtadienį, 10.00 val. prie Seimo organizuojami Lietuvos Respublikos piliečių piketai prieš slapta stumiamą antikonstitucinį Civilinės sąjungos įstatymą. Vadovaujantis LR Konstitucijos 36 str. ir Susirinkimo įstatymo 6 str. pirmąja dalimi taikiems susirinkimams, kurių dalyvių skaičius iki 15 asmenų, skirtiems jų pažiūroms ir nuomonei išreikšti, jokių leidimų ir valdžios suderinimų nereikia. Pakanka tik painformuoti apie tai savivaldybę, kas jau ir yra padaryta.

10.00 valandą Seimas pradės posėdį, pirmiausia jame bus svarstoma darbotvarkė. Tuo atveju, jei valdantieji po jų slaptų planų išviešinimo neišdrįstų įtraukti papildomu klausimu šio įstatymo į darbotvarkę, piliečių protestų tikslas bus pasiektas. Jei klausimas būtų įtrauktas, balsavimai dėl įstatymų priėmimo numatyti 15.00 val. Tokiu atveju piketai atskiromis grupėmis po 15 asmenų greitai ir neabejotinai taptų masiniais.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version