Lietuvos evangelikų reformatų vadovas: itin smarkiai pralaimime didžiajai konfesijai Lietuvoje tikybos klausimu

ŠaltinisXFM RADIJAS

Šį savaitgalį vyksta evangelikų reformatų bažnyčios sinodas. Raimondas Stankevičius nuo 2019 m. yra Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas, Kėdainių, Panevėžio ir Papilio parapijų administratorius. „Pirmiausia reikalingas dvasinis atsinaujinimas tarp pačių reformatų, tik tuomet bažnyčia gyvuos“, – sako laidos pašnekovas, pastaruosius trejus metus ėjęs aukščiausio evangelikų reformatų dvasininko pareigas. 

Dvasininkas kartu su kunigu, Biržų klebonu Rimu Mikalausku yra vieninteliai kandidatai užimti aukščiausio dvasininko reformatų bažnyčioje pareigas.  

Raimondas Stankevičius džiaugiasi, kad šiuo metu įvairiose Lietuvos evangelikų reformatų parapijose vyksta atnaujinimo darbai, o Biržų bažnyčia greitu metu sulauks ir šildomų suolų. Dvasininko teigimu, projektų įgyvendinimas reikalauja daug lėšų, čia itin svarbi Gustav Adolf Verk fondo Vokietijoje, Kultūros paveldo departamento parama.

Paklaustas, ar visuomenė per kultūrą gali atrasti bažnyčią, pašnekovas sutiko, kad tai gali suveikti, bet tam pirmiausiai reikalinga Dievo valia.

Raimondas Stankevičius prisimena atvejus, kai per gedulingus pietus ne vienas iš dalyvavusių matydami kokios būna laidotuvės, kaip skelbiamas Dievo žodis sako, kad pereis į reformatų bažnyčią.

Kita vertus, pasak dvasininko šis žingsnis ir yra pats sunkiausias. 

„Aš manau, kad nuo perėjimo į reformatų, o taip pat į kitas evangelines bažnyčias stabdo tai, kad Lietuvoje labai gaji kultūrinė religija”, – tęsia dvasininkas.

Kunigas svarsto, kodėl mes esame reformatai, liuteronai arba Romos katalikai.

„Tai dažniausiai susiję su tuo, kad mano mama, tėtis, senelis ar prosenelis priklausė tai konfesijai “, – šaknų svarbą pabrėžia pašnekovas. Raimondo Stankevičiaus teigimu, Lietuvoje vyrauja stereotipas, kad pereiti į kitą bažnyčią yra labai negerai.

Pokalbio metu dvasininkas pažymėjo, kad reformatai itin smarkiai pralaimi didžiajai konfesijai Lietuvoje tikybos klausimu.

„Pas mus reformatus konfirmacija arba tikėjimo pavirtinimas įvyksta ne anksčiau nei keturiolikos metų, kai jau galima kalbėti apie atliekamų veiksmų supratingumą, tuo tarpu Romos katalikai pirmąją Komuniją pradeda teikti antroje klasėje“, – situaciją komentavo Raimondas Stankevičius. Jo teigimu, reformatų bažnyčioje dažnai sulaukiami į ketvirtą ar penktą dešimtį įkopę žmonės, kurie jau tikrai turi tvirtą apsisprendimą.

373-ajame Sinode pirmiausia bus išrinkta ir patvirtinta naujos kadencijos Sinodo vadovybė. Nors skelbiama, kad šis Sinodo suvažiavimas yra eilinis, tačiau jis šiemet dar vadinamas elekciniu (rinkiminiu). Jame bus perrenkama Bažnyčios vadovybė ir suteikiami įgaliojimai ateinantiems 3 metams.

Pokalbyje išgirsite:

0:00 –  Kas yra Sinodas?

4:17  Pasirengimas Sinodui’;

5:36  Kadencijos įvertinimas generalinio superintendento pareigose;

9:23   Nuotolinės pamaldos;

12:11 Ar bažnyčiai svarbu sekti komunikacijos tendencijas?

13:52  Klausimai, kurie bus aptariami Sinode;

16:30  Reformatų bažnyčių atsinaujinimas;

19:31 Ar per kultūrą galima surasti kelią į bažnyčią?

21:34  Reformatai itin smarkiai pralaimi didžiajai konfesijai Lietuvoje tikybos klausimu;

23:48  Reformatų bendradarbiavimas su evangelinių bažnyčių bendrija;

25:37  Reformatų bažnyčia ir evangelinis aljansas;

31:07  Misija Varšuvoje ir būsima ordinacija;

34:50  Reformatoriška žiniasklaida.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version