Lamanšo sąsiaurį per vieną dieną kirto rekordiškai daug migrantų – 430

ŠaltinisBNS

Į Jungtinę Karalystę kirtę Lamanšo sąsiaurį per vieną dieną pateko rekordiškai daug – mažiausiai 430 – nelegalių migrantų, antradienį paskelbė vyriausybė ir pažadėjo imtis priemonių.

Pirmadienio skaičius pranoko ankstesnį, pernai rugsėjį užfiksuotą vienos dienos nelegalių migrantų rekordą – 416. Apie naująjį rekordą pranešta JK parlamentarams diskutuojant dėl prieglobsčio suteikimo taisyklių keitimo įstatymo, numatančio griežtesnes įkalinimo bausmes migrantams ir juos gabenantiems kontrabandininkams.

Nuo 2020-ųjų pradžios JK pasiekia vis daugiau migrantų, neretai atplaukiančių pavojingai perpildytomis pripučiamomis valtimis. Tokių kelionių paprastai padaugėja palankiais vasaros orais.

Viena valtis su maždaug 50 žmonių, įskaitant moteris ir mažus vaikus, pirmadienį pasiekė Kentą Pietų Anglijoje. Kai kurie migrantai pasiekę krantą džiūgaudami iškėlė į viršų rankas.

Vyriausybės pareigūnas Danas O’Mahoney (Danas O’Mahonis), atsakingas už kovą su nelegalia migracija per Lamanšą, išaugusią migraciją pavadino „nepriimtina ir pavojinga“.

„Žmonės turėtų paprašyti prieglobsčio pirmoje saugioje šalyje, kurią pasiekia, ir nerizikuoti gyvybe tokiomis pavojingomis kelionėmis, – sakė jis. – Toliau persekiojame nusikaltėlius, stovinčius už šių nelegalių kelionių.“

Pernai maždaug 8,5 tūkst. žmonių atvyko į Didžiąją Britaniją mažais laiveliais perplaukę Lamanšą iš Europos žemyninės dalies, nurodo vyriausybė. 

Pernai maždaug 8,5 tūkst. žmonių atvyko į Didžiąją Britaniją mažais laiveliais perplaukę Lamanšą iš Europos žemyninės dalies, nurodo vyriausybė. 

Dauguma šių migrantų pavojingą kelionę pradeda Prancūzijoje ir abi vyriausybės nesutaria, kam turi tekti atsakomybė juos stabdyti.

Pasak D. O’Mahoney, vyriausybės pateiktu ir parlamente svarstomu Pilietybės ir sienų įstatymu būtų „apsaugotos gyvybės ir nutrauktas nelegalių kelionių ratas“.

Įstatymo projekte numatoma maksimalią įkalinimo bausmę neteisėtai į JK atvykusiems migrantams padidinti nuo pusmečio iki ketverių metų. Nuteistiems kontrabandininkams grėstų įkalinimas iki gyvos galvos.

„Žmonės per Lamanšą plaukia todėl, kad neturi pasirinkimo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė žmogaus teisių grupės „Stand For All“ direktorius Danielis Sohege’as (Danielis Souhedžas).

„Štai kas nutinka, kai uždaromi kiti keliai“, – sakė jis ir pridūrė, kad priėmus naująjį įstatymą padėtis „dar labiau pablogėtų ir taptų pavojingesnė“.

Tačiau vidaus reikalų sekretorė Priti Patel tvirtino, kad tokio įstatymo reikėjo jau seniai, ir pažadėjo susigrąžinti JK sienų kontrolę po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.

„Šiuo įstatymu pagaliau bus sprendžiamos problemos, kilusios – ilgą laiką – sugedusioje nelegalios migracijos sistemoje“, – pirmadienį parlamentui sakė ji.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version