Prezidentas Gitanas Nausėda graudžiu vadina valdančiųjų konservatorių mėginimą atskirti eksministrę Moniką Navickienę nuo „Foxpay“ skandalo.
Taip šalies vadovas ketvirtadienį kalbėjo TV3 žinioms, paklaustas, ar Prezidentūra bando paversti „Foxpay“ istoriją Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams nepalankiu politiniu skandalu.
„Kuo toliau, tuo graudžiau atrodo mėginimas atskirti vyrą ir žmoną, pavaizduoti, kad visa tai yra vyro problemos ir vyrą su žmona sieja tik tai lova, ir žmona nieko nežino apie vyro veiklą“, – kalbėjo G. Nausėda, pažymėjęs, kad šio skandalo mastas ir gylis plečiasi.
Prezidentas pabrėžė, kad kalbama apie verslą, susijusį su viešųjų įstaigų investicijomis ir pirkimais, dėl to kyla klausimų.
„Tada nori nenori atsiranda klausimų, kodėl mūsų viešosios įstaigos perka paslaugas gerokai brangiau negu rinkoje. Klausimų yra labai daug ir mėginimas paslėpti pačios buvusios ministrės atsakomybę atrodo labai neįtikinamai“, – teigė G. Nausėda.
Jis tvirtino neabejojantis, kad jeigu kažkas panašaus atsitiktų jo sutuoktinei ar valdantiesiems oponuojančių politinių jėgų lyderių šeimose, konservatoriai „būtų patys pirmieji, kurie suorganizuotų didžiausius piketus ir sakytų, kad negali būti vyro ir žmonos atskyrimo“.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį teigė, kad partija pasitiki teisėsauga, atliekančia su finansinių technologijų įmone „Foxpay“ susijusį ikiteisminį tyrimą, o M. Navickienė jau sumokėjo politinę kainą.
Viešumon iškilus, kad M. Navickienės šeima kartu su „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu privačiu lėktuvu vyko į Dubajų ir už tai nesumokėjo, politikė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, sustabdė narystę partijoje bei atsisakė dalyvauti Seimo rinkimuose.
Pati M. Navickienė sakė su sutuoktiniu Mindaugu Navicku turėjusi atskirus profesinius gyvenimus, tad negalinti komentuoti jo atžvilgiu atliekamo ikiteisminio tyrimo. Savo ruožtu, teisėsauga tvirtino neturinti pretenzijų ir poreikio apklausti M. Navickienę.
Praėjusią savaitę teisėsauga pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos ir turtinių nusikaltimų, susijusių su „Foxpay“, veikas galimai vykdant nusikalstamame susivienijime.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai.
Dėl to buvo sulaikyta „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė ir M. Navickas, jie paleisti už užstatus. Tuo metu V. Germanui skirtas dviejų mėnesių suėmimas.
Pareigūnai teigia taip pat tiriantys aplinkybes, susijusias su M. Navicko įmonės „LitLab“ vykdytomis administracinio pastato statybomis ir „Foxpay“ dalyvavimu valstybinių institucijų viešuosiuose pirkimuose.