Krikščionybė išlieka dominuojančiu tikėjimu JAV – apklausa

Krikščionybė išlieka dominuojančiu tikėjimu Jungtinėse Valstijose, nors religinė priklausomybė ir toliau kinta. Tai atskleidė Pew tyrimų centro (Pew Research Center) atliktas tyrimas, rašo „Christian Today“.

Apklausus 37 000 amerikiečių, kurie buvo apklausti 2023 ir 2024 m., paaiškėjo, kad 62 % suaugusių piliečių save laiko krikščionimis. Nors šis skaičius yra mažesnis nei 2007 m., kai buvo 78 %, panašu, kad tikinčiųjų Kristumi mažėjimo tendencija stabilizuojasi, pažymi leidinys.

Tyrime pabrėžiama, kad per pastaruosius du dešimtmečius įvyko reikšmingų religinės tapatybės pokyčių. Nors visų pagrindinių protestantizmo atšakų atstovų skaičius mažėjo, katalikybė išliko palyginti stabili ir dabar sudaro 19 proc. gyventojų.

Evangelikai protestantai sudaro 23 %, t. y. šiek tiek mažiau nei 26 %, o senosios tradicijos protestantai dabar sudaro 11 %, t. y. mažiau nei 2007 m., kai jų buvo 18 %.

Tuo pat metu beveik 30 proc. amerikiečių save laiko nereligingais, t. y. ateistais, agnostikais arba žmonėmis, neturinčiais konkrečios religinės tapatybės. Šį pokytį lemia jaunoji karta, o daugelis nereligingose šeimose užaugusių žmonių šį kelią tęsia ir suaugę.

Politinė priklausomybė taip pat vaidina vis svarbesnį vaidmenį religiniame identitete. Jei 2007 m. beveik du trečdaliai liberalių amerikiečių save laikė krikščionimis, tai dabar šis skaičius sumažėjo iki kiek daugiau nei trečdalio. Tarp konservatorių šis mažėjimas yra daug lėtesnis, tačiau vis dar pastebimas.

Be to, krikščionys ir toliau sudaro didelę dalį imigrantų į Jungtines Valstijas. Beveik šeši iš dešimties atvykėlių save laiko tikinčiais į Kristų.

Tyrimas taip pat atskleidė lyčių dinamikos pokyčius religinėse bendruomenėse. Istoriškai moterys buvo religingesnės už vyrus, dažniau lankė pamaldas ir meldėsi. 2007 m. kasdien besimeldžiančių moterų buvo 17 procentinių punktų daugiau nei vyrų. Šiandien šis skirtumas sumažėjo iki 13 punktų.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version