Pastaruoju metu itin dažnai atliekamos visuomenės nuomonės apklausos byloja apie didelę visuomenės paramą vyraujančiai šeimos sampratai.
Gegužės 15 dieną įvykęs „Didysis šeimos gynimo maršas“ parodė ir piliečių nusiteikimą aktyviai ginti žmonių sąmonėje gyvą ir šalies Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą.
Krikščionių sąjunga nuoširdžiai sveikina maršo dalyvius, dėkoja mitingo dalyviams už tikrą tautiško susitelkimo, orumo ir pagarbos artimui dvasia, dėkoja Lietuvos Katalikų Bažnyčiai ir kitoms tikėjimo bendrijoms už maldą bei kitokią paramą, su džiaugsmu konstatuoja, kad maršo dalyviai atvykę iš visų Lietuvos regionų, atstovaujantys visus visuomenės sluoksnius, nuoširdžia bendryste ir žmogišku solidarumu, parodė, koks svarbus šalies gyvenime yra tradicinių laiko patikrintų vertybių puoselėjimas. Šias vertybes – šeimos, žmogaus gyvybės ir žmogaus orumo apsaugą – Krikščionių sąjunga laiko politinės veiklos pagrindu.
Šeimos modelis, pagrįstas patikrintomis krikščioniškos civilizacijos vertybėmis, per visą mūsų istoriją saugodavo tautos identitetą, gerbdavo visus savo narius, niekados neatmesdavo ir kitaip pasaulį suvokiančių savo vaikų. Lietuvos žmonių bendruomenė, Lietuvos šeima šimtmečiais garsėjo ir savo tolerancija kitaip gyvenančių ir kitaip mąstančių atžvilgiu, rasdavo visiems priimtinas bendro gyvenimo formas.
Stipri šeima leido mums net sunkiausių išbandymų metais išsaugoti savo kalbą, raštą, lietuviška šeima buvo rezistencijos okupantams simbolis. Tautinė, religinė, kultūrinė ksenofobija ir kitos neapykantos formos nebuvo ir nėra Lietuvos žmonių bruožas, lietuviškai šeimos tradicijai svetimi kartų ir lyčių konfliktai.
Tautinė, religinė, kultūrinė ksenofobija ir kitos neapykantos formos nebuvo ir nėra Lietuvos žmonių bruožas.
Šeima, sukurta santuokos pagrindu, įtvirtinta Konstitucijoje kaip kertinis akmuo visuomenės sąrangoje, tad šeimos stiprinimas yra pareiga Tėvynei.
Krikščionių sąjunga apgailestauja, kad šiandien nestinga tendencijų ardyti šeimos pagrindus. Prisidengiant mokslo nepatvirtintomis hipotezėmis apie būtinybę dirbtinai skaldyti visuomenę fiziologinės, kultūrinės, emocinės įvairovės pagrindu, šeimos tradiciją norima pakeisti įvairiomis, dažniausiai net sunkiai apibrėžiamomis lytinių, emocinių, pseudokultūrinių bendrijų formomis.
Visomis prieinamomis švietimo, informavimo, socialinių tinklų ir propagandos priemonėmis griaunami tradicinio bendruomeniškumo pagrindai, žmonės supriešinami, jiems primetinėjamos įvairios socialinės fobijos.
Sąmoningai ignoruojamas prieš kelis metus priimtas Šeimos stiprinimo pagrindų įstatymas. Visiškai apgailėtini ir paniekos verti mėginimai „Didžiojo šeimos gynimo maršo” dalyvius bei rėmėjus tapatinti su Lietuvai priešiškų šalių agentais.
Veikimas prieš vyraujančią visuomenės nuomonę kelia priešpriešas bendruomenėje, didina socialinę sumaištį, nepasitenkinimą valdžios politika ir bendrai demokratine visuomenės raida, o tai kaip tik ir geriausiai pasitarnauja mūsų nepriklausomybės priešininkams
Krikščionių sąjunga mano, kad tai yra pavojingos tendencijos, keliančios pavojų demokratijai. Tai buvo išsakyta prieš kelias savaites pasirodžiusiame Krikščionių sąjungos pareiškime.
Todėl Krikščionių sąjunga siūlo visą žmonių tarpusavio santykius reglamentuojančių teisės aktų kompleksą kurti Šeimos stiprinimo įstatyme ir Konstitucijoje įtvirtintų nuostatų pagrindu, neišradinėjant pakaitinių jos formų ir kitokių šeimą silpninančių socialinių konstruktų, pasitelkiant gausią kultūrinės ir socialinės įvairovės patirtį, suvokiant kiekvieno visuomenės nario svarbą mūsų šalies gyvenime ir visų piliečių interesus.
Perfrazuodami Popiežiaus Pranciškaus mintį teigiame, kad stiprioje šeimoje randama vieta visiems – tame tarpe ir netradicinių pažiūrų žmonėms.
Sveikiname Lietuvos Respublikos prezidentą aiškiai išsakiusį savo pasiryžimą ginti Konstitucijos nuostatas ir Konstitucijos apibrėžtyje rasti būdus reglamentuoti visų žmonių santykius taip, kad visi jaustųsi gerbiami šalies piliečiai.
Praktiškai tai reikštų dabar veikiančio Šeimos stiprinimo įstatymo papildymą visuomenės poreikius atitinkančiomis pataisomis. Kviečiame bendram darbui burtis politikus, Prezidento institucija, tikėjimo bendrijas, nevyriausybinės organizacijas.
Lietuvos žmonių sukurta valstybė bus tvirta tuomet, kai visi jos žmonės ras savo laimę bendrame valstybę kuriančiame darbe.