Krikščionių persekiojimo atvejų skaičiaus augimas kelia nerimą, pastebi ES institucija

ŠaltinisCNA

Tarptautinės smurto veiksmų, grindžiamų religija ar įsitikinimais, aukų atminimo dienos (rugpjūčio 22 d.) proga Europos priežiūros institucija įspėjo apie didelį smurtą prieš krikščionis Europoje ir paragino vyriausybes ypač apsaugoti atsivertėlius iš islamo.

Vienoje įsikūrusi Netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje stebėjimo tarnyba (sutrumpintai „OIDAC Europe”) pranešė, kad prieš krikščionis nukreiptų neapykantos nusikaltimų padaugėjo 44 proc.

Nors tarnyba 2022/23 m. metinėje ataskaitoje teigiama, kad dauguma iš 749 prieš krikščionis nukreiptų neapykantos nusikaltimų atvejų buvo vandalizmo ar padegimo aktai, religijos laisvės stebėtojų organizacija pastebėjo, kad smurtinių išpuolių prieš pavienius žmones pastebimai padaugėjo.

Tarnybos vykdomoji direktorė Anja Hoffmann (Anja Hofman) teigė, kad didėjančios grėsmės krikščionims įvairiose Europos šalyse kelia nerimą ir kad į jas negalima nekreipti dėmesio, pranešė „CNA Deutsch”, CNA naujienų partneris vokiečių kalba.

Nuo 2024 m. pradžios „OIDAC Europe” užfiksavo 25 smurto, grasinimų ir bandymų nužudyti krikščionis atvejus Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Austrijoje ir Serbijoje.

Šių metų birželio mėnesį Dižone per pamaldas bažnyčioje buvo įvykdytas išpuolis prieš sekmininkų bendruomenę. Dėl ašarinių dujų atakos kilo panika ir buvo sužeisti devyni žmonės, sakoma tarnybos pareiškime.

A. Hoffmann taip pat pabrėžė, kad reikia ginti ir remti į islamą atsivertusius krikščionis, kurie laikomi „atsimetėliais“.
Stebėtojų tarnyba pateikė pavyzdį iš Didžiosios Britanijos teismo bylos, kurioje vyras nuteistas kalėti iki gyvos galvos už bandymą nužudyti į krikščionybę atsivertusį musulmoną Javedą Nouri. Pasak prokuroro, Alidas laikė Nouri „atsimetėliu” ir „todėl žmogumi, kuris nusipelnė mirties“.

A. Hoffmann paragino Europos vyriausybes imtis veiksmų: „Teisė atsiversti yra esminis religijos laisvės elementas. Todėl Europos vyriausybės turi padaryti viską, kas nuo jų priklauso, kad apsaugotų ypač musulmonų kilmės atsivertusius krikščionis, kuriems gresia didelis pavojus.“

Rugpjūčio 22 d. pranešime spaudai Vokietijos vyskupų konferencija apgailestavo, kad smurtas prieš krikščionis ir kitų tikėjimų žmones nuolat didėja.

Bavarijos Augsburgo vyskupas Bertramas Meieris (Bertramas Mejeris), Vokietijos vyskupų Visuotinės Bažnyčios komisijos pirmininkas, sakė, kad vyriausybės ir religinės bendruomenės turi prisiimti didesnę atsakomybę ir kartu dirbti, kad pažabotų smurto dėl religijos plitimą.

„Visos valstybės yra atsakingos už kovą su žmogaus teisių, taigi ir religijos laisvės, pažeidimais. Ten, kur to nedaroma arba kur pati valstybė kėsinasi į šias teises, diskriminacija ir galiausiai smurtas, ypač prieš religines mažumas, yra realūs“, – tvirtino B. Meieris.

2019 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja įsteigė Tarptautinę smurto dėl religijos ar tikėjimo aukų atminimo dieną.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version