Balandžio 11-14 dienomis Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje vyko kanoninė vyskupo vizitacija. Jos metu buvo pašventintas parapijos 540 metų įsteigimo atminimo akmuo
Susitikimas su parapijos tikinčiaisiais
Balandžio 14 d. Šv. Mišiomis baigėsi Panevėžio vyskupo Lino Vodopjanovo OFM Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos kanoninė vizitacija.
Maldos su bendruomenę dieną – sekmadienį vyskupas meldėsi kartu su parapijos tikinčiaisiai.
Šv. Mišių metu klebonas Gediminas Jankūnas pateikė raportą – ataskaitą.
Po šv. Mišių buvo pašventintas parapijos 540 metų įsteigimo atminimo akmuo.
Apie vyskupų vizitacijas
„Krekenavos baziliką, kaip Švč. Mergelės Marijos šventovę, vyskupai lanko kas mėnesį, Didžiųjų Žolinės atlaidų dienomis kardinolus, arkivyskupus, vyskupus sutinkame kasdien, tačiau jie čia atvyksta kaip piligrimai ir svečiai.
Bažnyčios kanonų teisė nurodo vietos vyskupui skirti kunigus prižiūrėti, administruoti vietines bendruomenes, vadinamas parapijomis. Patikrinti, kaip paskirtiesiems kunigams sekasi darbuotis parapijose, vyskupas turėtų kas penkerius metus. Patikrinti, ar viskas parapijoje tvarkoma atsakingai. Tas patikrinimas vadinamas kanonine vyskupo vizitacija“, – paaiškino kun. dr. Gediminas Jankūnas „Jūsų Panevėžys”.
Istorijos puslapiuose žinoma Krekenavos kanoninė vizitacija, vykusi 1936 metais, kuomet parapiją vizitavo pirmasis Panevėžio vyskupas Kazimieras Paltarokas. Jis buvo pasitiktas iškilmingai su gausiais kaimų, vienkiemių, organizacijų vartais, vadinamaisiais bromais.
„Dažniausiai vyskupo vizitacija susideda iš šių pagrindinių dviejų dalių: dalykinių susitikimų ir iškilmingos maldos su bendruomene. Dalykinėje dalyje vyskupas išsamiai susipažįsta su atliktais ir vykdomais sielovados darbais, susitinka su toje teritorijoje veikiančių įstaigų vadovais, bendrauja su bažnyčios pastoracinės ir ekonominės tarybos nariais ir su aktyviais parapijiečiais, patikrina, kaip laikomasi liturginės, administracinės ir finansinės tvarkos, įvertina bažnyčios, klebonijos ir kitų parapijai priklausančių pastatų būkles. Dažniausiai sekmadienį su visa parapija švenčia Eucharistiją – šv. Mišias, jų metu išklauso klebono ataskaitą, vadinamą raportu. Tai tarsi vietos tikinčiųjų bendruomenės – parapijos – auditas, kuris numatytas Bažnytinės teisės kodekse“, – pasakojo dvasininkas naujienų portalui.
Vizituodamas vyskupas siekia skelbti Evangeliją, gaivinti tikėjimą, viltį ir meilę, kviesti išpažinti ir liudyti Kristų, rūpintis dvasine gerove.
Parapijos sukaktis
Tačiau tai bus ne vienintelis vyskupo tikslas. Kaip minėta, vyks ir parapijos 540 metų įsteigimo atminimo akmens šventinimas.
„Krekenavos parapijai šie 2024 metai yra neeiliniai, nes mini 540 metų parapijos įsteigimo sukaktį. 1484 metais (šventojo Kazimiero Jogailaičio mirties metais, popiežiumi esant Sikstui IV) Rodų dvaro savininkai broliai Visgirdavičiai (Visgirdos) Stanislovas ir Aleksandras, kartu su našle Katerina Bundyriene iš Krekenavos dvaro ir jos sūnumi Florijonu, dovanojo dalį savo žemių Krekenavos bažnyčiai išlaikyti, taip suteikdami Krekenavoje gyvenusiam kunigui savarankiškumą. Beneficiją, t. y. geradarybę, dovaną, auką, patvirtino Vilniaus vyskupas Andriejus II Goškevičius. Patvirtinimu įsteigiama Krekenavos parapija, jau stovėjusi medinė koplyčia tampa Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia“, – istorija su „Jūsų Panevėžys” dalijosi kun. dr. G. Jankūnas.
Neeilinei datai paminėti bazilikos šventoriuje pastatytas atminimo akmuo, primenantis altorių. Pastatytas toje vietoje, kur istoriškai ir stovėjęs senosios medinės Krekenavos bažnyčios altorius. Pastačius (1901 m.) dabartinę mūrinę Krekenavos bažnyčią, senoji buvo išardyta. Taigi šventoriuje, tarp atsodintų Maironio liepų, vietos ūkininkų atgabentas nemažas akmuo iš Krekenavos parapijos Pempių kaimo, kurį dovanojo Jelizavieta Viplentienė ir Linas Kelertas. Krekenavos Pempių kaimas garsus ir tuo, kad istorijos suirutėse kažkada jame gyvenę sentikių tikybos tikintieji. Atminimo paminklą Krekenavos parapijos įsteigimui atminti parengė Krekenavos gimnazijos mokytojas Vigimantas Urnikas.