Konservatoriai mūru stoja už savo deleguotą švietimo ministrę

ŠaltinisBNS

Konservatorių prezidiumas gina švietimo ministrę Jurgitą Šiugždinienę dėl jos išlaidų, dirbant Kauno taryboje.

Kaip rašoma penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pranešime, eidama tarybos narės pareigas ministrė veikė „pagal savivaldybės reglamentą, nepadarė jokių nusižengimų“.

Pareiškimą dėl ministrės palaikė visi balsavę prezidiumo nariai. Tokių buvo 21, iš viso partijos prezidiume yra 33 nariai. Prezidiumui priklausančios premjerė Ingrida Šimonytė ir pati J. Šiugždinienė balsavime nedalyvavo.

Visuomenininkas Andrius Tapinas šią savaitę pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019-2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmoką ir turbūt negalės pagrįsti, jog išleisti pinigai susiję su darbu.

Jis taip pat paragino ministrę pateikti išlaidų ataskaitą.

Savo ruožtu pati J. Šiugždinienė „Facebook“ paskyroje penktadienį pranešė, jog raštu kreipėsi į Kauno savivaldybę, prašydama pateikti „informaciją apie visų 2019-2023 metų kadencijos Kauno miesto savivaldybės tarybos narių išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, ataskaitas“.

„Kaip ir minėjau ankščiau, visos mano išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, ataskaitos yra pateiktos Kauno miesto savivaldybei jos nustatyta tvarka. Todėl tikiu, kad greitu metu savivaldybės pateikti atsakymai tai patvirtins ir bus atsakyti visuomenei rūpintys klausimai“, – rašė ministrė.

ministrė veikė „pagal savivaldybės reglamentą, nepadarė jokių nusižengimų“.

Anksčiau J. Šiugždinienė teigė, kad minėtus pinigus ji išleido, pavyzdžiui, kurui, telefono sąskaitoms. Tuo metu A. Tapinas kelia klausimus, kur ir kokiu tikslu pandemijos metu galėjo keliauti dabartinė ministrė, turint omenyje, jog per mėnesį ji išleisdavo per 700 eurų.

Savo ruožtu konservatorių prezidiumas taip pat teigia, jog partija „vadovaujasi skaidrumo politikoje principais ir kelia aukštus reikalavimus savo bendruomenės nariams“.

„Ne kartą esame pademonstravę, kad netoleruojame piktnaudžiavimo, korupcijos apraiškų ir nemoralaus elgesio. Paaiškėjus faktams apie galimą piktnaudžiavimą ar finansinių dokumentų klastojimą, TS-LKD vertinimas yra vienareikšmis – tai yra nepriimtina“, – rašoma pranešime.

„Todėl, pavyzdžiui, Neringos savivaldybės Tarybos narys sustabdė savo narystę TS-LKD partijoje. Narystės stabdymo ar šalinimo iš partijos sprendimai bus taikomi ir kitiems TS-LKD nariams, jei paaiškėtų dokumentų klastojimo, nepotizmo ar panašios korupcinio pobūdžio praktikos“, – teigiama jame.

Vis dėlto TS-LKD atkreipia dėmesį, kad „vertinimai negali būti identiški, nes kiekvienoje savivaldybėje galiojo skirtingai reglamentuota tvarka, kaip naudojamos, apskaitomos savivaldybės tarybos nariams skirtos lėšos ir kaip už jas atsiskaitoma“.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė išklausiusi J. Šiugždinienės paaiškinimų dėl jos išlaidų ir žada situaciją aiškintis detaliau, susipažinusi su kanceliarinių lėšų panaudojimo tvarka Kauno savivaldybėje.

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu nuskambėjo keli atvejai dėl galimo savivaldybių tarybų narių piktnaudžiavimo išmokomis už darbą, susijusį su tarybos nario veikla.

Teisėsauga šiuo metu aiškinasi aplinkybes dėl kelių savivaldybių tarybų narių išmokų. Tarp jų – Pagėgių, Šilutės, Neringos, Šiaulių, Mažeikių, Kauno miesto bei rajono savivaldybės.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybių tarybų nariai atlyginimo negauna, tačiau jiems atlyginama už darbo laiką, kai jie eina savivaldybės tarybos nario pareigas.

Taip pat savivaldybės tarybos nariui gali būti skiriama išmoka apmokėti su veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos ir kitoms išlaidoms Ji gali būti skiriama kas mėnesį ir už ją turi būti atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version