Kinijos kardinolas: krikščionybė neturi kelti grėsmės kinų kultūrai

Lapkričio 15 d. Honkongo kardinolas Stephenas Chow kalbėjo Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje surengtoje konferencijoje apie tėvą Ricci.

Jis sakė, kad dėl jėzuito misionieriaus gebėjimo palaikyti dialogą ir intelektualinio meistriškumo „krikščionybė kinų kultūroje buvo laikoma ne erezija, bet nauju mokymu, suderinamu su kinų kultūra“, rašo Union of Catholic Asian News.

Kinijos kardinolas sakė, kad, kaip ir tėvas Matteo Ricci, XVI a. jėzuitų misionierius, žinomas dėl savo pastangų užmegzti ryšius tarp krikščionybės ir kinų kultūros, Katalikų Bažnyčia šiandien turi užmegzti dialogą su Kinijos valdančiąja ir intelektualine klase ir atstovauti krikščionybei taip, kad ji nekeltų grėsmės šalies kultūrai.

Honkongo kardinolas Stephenas Chow susirinkusiesiems sakė, kad nors katalikybė Kinijoje egzistuoja, komunistų valdymo laikais ji buvo ypač engiama.

Naujai valstybei stengiantis sukurti nacionalinį identitetą, ji buvo apvalyta nuo Vakarų įtakos, „ir, deja, Katalikų Bažnyčia buvo laikoma Vakarų pasaulio dalimi“.

Kardinolas Chow sakė, kad, be diskusijų apie įkultūrinimą, „Katalikų Bažnyčia, kaip ir protestantų Bažnyčia, iki šiol visada buvo laikoma svetimomis religijomis“. Dėl to „vyriausybė įsikiša ir sako: ‚Jūs tapsite kinų religija‘, tačiau, žinoma, mes galime nesutikti su pačiu procesu, todėl mums reikia dialogo“.

Konferencijoje taip pat kalbėjo Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas, sakydamas, kad tėvo Ricci darbas yra pavyzdys, kaip užmegzti santykius ir dialogą, būtinus Bažnyčios plėtrai šiuolaikinėje Kinijoje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version