Katalikų vienuolis JAV prisipažino esąs translytis ir pareiškė, kad Bažnyčia turės “susitarti” su translyčiais, kurie atsisako daryti kompromisus su savo tapatybe dėl tikėjimo.
Brolis Christianas Matsonas, Kentukio vyskupijos eremitas, sekmadienį oficialiai atskleidė savo situaciją gavęs savo vyskupo, Leksingtono vyskupijos ordinaro Johno Stowe’o, leidimą, sakė jis religinių naujienų tarnybai Religion News Service.
“Tai ne jūsų bažnyčia, kad mus iš jos išvarytumėte – tai Dievo Bažnyčia, Dievas mus pašaukė ir į ją įskiepijo”, – perspėjo jis Katalikų Bažnyčią interviu naujienų tarnybai.
Jis tikėjosi, kad jo atsiskleidimas paskatins prasmingą pokalbį itin opia tema bendruomenėje.
“Jūs turite su mumis susitarti, nes Dievas pašaukė mus į šią Bažnyčią”, – savo pranešime Bažnyčiai apie translyčius katalikus sakė Matsonas, kuris taip pat turi religijos mokslų daktaro laipsnį.
Matsono atsiskleidimas įvyko praėjus vos mėnesiui po to, kai Vatikanas išleido deklaraciją, kuriame gender teorija, taip pat abortai ir surogatinė motinystė apibūdinami kaip išpuoliai prieš žmogaus ryšį su Dievu.
“Vatikano lygio dokumentai, kurie buvo išleisti šia tema, visiškai nesusiję su mokslu”, – apgailestavo Matsonas dėl oficialaus Bažnyčios požiūrio į translytiškumo klausimus.
Jis išsiuntė kelis laiškus Vatikanui ir paprašė hierarchų daugiau bendrauti su translyčiais asmenimis, pridūrė jis.
Kai pajuto pašaukimą tarnauti Bažnyčioje, Matsonas konsultavosi su kanonų teisininku dėl savo galimybių, prisiminė jis RNS.
Advokatas jam patarė, kad geriausia būtų tapti vyskupijos eremitu, t. y. pozicija, kurioje nėra skirtumo dėl lyties, tačiau Matsono vis tiek atsisakė priimti kelios bendruomenės, kol galiausiai jis rado vietą Kentukyje.
“Žmonės, kurie mane pažinojo, sakė: ,Tu aiškiai turi vienuolinį pašaukimą’, ir visi šie žmonės žinojo mano ligos istoriją”, – pasakojo Matsonas.
“Bet kai jie kreipdavosi į bendruomenės žmones, atsakingus už šio sprendimo priėmimą, jie… dažnai tiesiog atsisakydavo su manimi susitikti.”
Stowe’as, vienas pagrindinių LGBTQ+ žmonių gynėjų Katalikų Bažnyčioje, gavo Matsono laišką 2020 m. ir prižiūrėjo jo įžadus 2022 m.
“Mano noras būti atviru jam kyla todėl, kad jis – nuoširdus žmogus, ieškantis būdo tarnauti Bažnyčiai. Atsiskyrėliai yra retai naudojama vienuolinio gyvenimo forma, tačiau jais gali būti tiek vyrai, tiek moterys”, – sakė Stowe’as RNS.
Po pirmųjų metų, praleistų beveik vien tik maldoje arba dirbant vietiniame teatre, 2023 m. Matsonas atnaujino įžadus.
“Neturiu paslėptų tikslų, tiesiog noriu tarnauti Bažnyčiai”, – sakė Matsonas. “Žmonės gali tuo tikėti arba ne.”