Kas beateitų prie Prezidentūros, prezidentas susitiks su žmonėmis – patarėjas

ŠaltinisBNS

Kokie protestuotojai beateitų prie Prezidentūros, Gitanas Nausėda su jais susitiks, sako jo patarėjas vidaus politikos klausimais.

„Kas beateitų ateityje, kurios pozicijos (jie laikytųsi), ar sutaptų tai su prezidento nuomone, ar nesutaptų, prezidentas ir jo atstovai susitiks su žmonėmis, nes prezidentas nebijo bendrauti su žmonėmis ir nemano, kad tą daryti reikia tik vieną kartą per ketverius metus“, – penktadienį žurnalistams sakė Povilas Mačiulis.

„Jeigu yra klausimų ir rūpimų temų, visada reikia bendrauti“, – pabrėžė jis.

Pasak patarėjo, neišeiti ir nepakalbėti su tokiu skaičiumi žmonių būtų nepagarba.

„Neišeiti prezidentui ar prezidento atstovui pakalbėti su žmonėmis būtų mažų mažiausiai nepagarba. Ar atsiminsime protestą dėl Astravo AE, kai išėjo pats prezidentas, vakar, deja, pats prezidentas išeiti negalėjo dėl užimtos darbotvarkės, tai tą darbą atlikau aš“, – penktadienį sakė P. Mačiulis.

Dalies politologų ir apžvalgininkų kritikos sulaukė P. Mačiulio ketvirtadienio susitikimas su protestuotojais dėl valdžios vykdomos šeimos politikos.

Patarėjas tuomet padėkojo „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ tęsėjams už aktyvumą, paragino girdėti vieniems kitų pozicijas ir išreiškė nerimą dėl vėluojančio Referendumo konstitucinio įstatymo. P. Mačiulis sakė, kad nuo liepos 1-osios Lietuvos piliečiai praras pilietinę teisę į referendumą“, nes Seimas laiku nepriėmė konstitucinio įstatymo.

„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo jis.

Protesto akcija dėl valdžios vykdomos šeimos politikos prasidėjo antradienį prie Seimo, trečiadienį protestuotojai buvo nuvykę prie Vyriausybės, ketvirtadienį – prie Prezidentūros. Jie reikalavo neratifikuoti Stambulo konvencijos, nesvarstyti partnerystę įteisinančio įstatymo, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version