Kardinolas R. Sarah Afrikos kongrese: Vakaruose matome tikėjimo ir pamaldumo, kaip vertybių, griovimą

ŠaltinisCNA

Kardinolas Robertas Sarah (Robertas Sara) sakė, kad kultūrinių, o ne krikščioniškų elementų akcentavimas per liturgines apeigas iškreipia liturgiją apibrėžiantį Paschos slėpinį, rašo CNA.

Homilijoje per gruodžio 4 d. Senegalo sostinėje Dakare prasidėjusio pirmojo tarptautinio Afrikos liturgistų kongreso atidarymo Mišias R. Sarah pabrėžė liturgijos svarbą krikščionims.

„Mes stengiamės į liturgiją įdėti afrikietiškų ir azijietiškų elementų, taip iškreipdami mūsų švenčiamą Paschos slėpinį”, – apgailestavo jis ir papriekaištavo dėl užsitęsusių Eucharistijos šventimų, sakydamas: „Mes tiek daug dėmesio skiriame šiems kultūriniams elementams, kad mūsų šventimai kartais trunka net šešias valandas”.

Gvinėjos kardinolas, kuris iki pasitraukimo 2021 m. vasario mėn. ėjo Vatikano Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacijos prefekto pareigas, toliau apgailestavo: „Mūsų liturgijos dažnai yra pernelyg banalios ir triukšmingos, pernelyg afrikietiškos ir mažai krikščioniškos”.

„Jei į liturgiją žvelgsime kaip į praktinį pastoracinio veiksmingumo reikalą, rizikuojame paversti ją žmogišku darbu, daugiau ar mažiau sėkmingų apeigų rinkiniu”, – perspėjo jis.

Gruodžio 4-8 d. Dakare vykusiame kongrese buvo nagrinėjama Sacrosanctum Concilium, Konstitucija apie šventąją liturgiją, praėjus 60 metų nuo jos paskelbimo, tema „Liturgijos klausimo būklė Afrikoje: pasiekimai, iššūkiai ir perspektyvos”.

Apmąstydamas 1963 m. gruodį popiežiaus Pauliaus VI iškilmingai paskelbto dokumento deimantinį jubiliejų, R. Sarah pasmerkė didėjančią „kūrybinę improvizaciją”, kuri, pasak jo, neprisideda prie Dievo tautos atsinaujinimo.

„Per 60 metų pastebime, kad metai iš metų su daugybe idealizmo ir didelių vilčių siejama daugelio kunigų ir pasauliečių liturginė reforma, užuot atnaujinusi Bažnyčią ir bažnytinį gyvenimą, virsta kūrybiškumo improvizacijos lavina ir liturgine tuštuma”, – apgailestavo jis.

Jis žvelgė toliau už Afrikos ribų, sakydamas: „Šiandien, ypač Vakaruose, matome tikėjimo ir pamaldumo vertybių, kurios mums buvo perduotos, griovimą, o vietoj dažno liturgijos atnaujinimo stebime Mišių formų naikinimą.”

„Meldžiamės, brangūs broliai ir seserys, kad iš naujo atrastume trejybinę liturgijos kilmę”, – sakė 78 metų kardinolas.

Toliau jis gyrė penkias dienas trukusį Afrikos liturgistų kongresą kaip „istorinį” ir svarbų etapą ateičiai.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version