Žymus Bažnyčios kardinolas Peteris Turksonas pareiškė, kad JAV prezidentui Joe Bidenui neturėtų būti atsisakyta suteikti komuniją dėl jo pažiūrų ir viešosios politikos pozicijų, remiančių legalius abortus.
Nors šiais metais Romos Katalikų Bažnyčioje vyko daug diskusijų dėl to, ar politikams, kurie remia legalią galimybę daryti abortus, turėtų būti atsisakoma suteikti Komuniją, Vatikano Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterijos vadovas AXIOS HBO laidoje sakė, kad J. Bideno politinė pozicija dėl abortų neturėtų trukdyti jam priimti Eucharistiją.
„Eucharistija jokiu būdu neturėtų tapti ginklu”, – sakė kardinolas Peteris Turksonas (Peteris Turksonas), iš Ganos kilęs Romos Katalikų Bažnyčios kardinolas, sekmadienį transliuotame interviu. „Jei sakote, kad kas nors negali priimti Komunijos, iš esmės darote nuosprendį, kad žmogus yra nuodėmės būsenoje.”
P. Turksonas buvo tiesiogiai paklaustas, ar nuosprendis dėl buvimo „nuodėmės būsenoje” taikytinas J. Bidenui. Jis atsakė „ne”.
J. Baidenas yra antrasis katalikas, tapęs Jungtinių Valstijų prezidentu, ir dėl to sulaukęs kai kurių Bažnyčios narių, manančių, kad jo politika ir parama teisei į abortą prieštarauja Katalikų Bažnyčios mokymui, pykčio.
P. Turksonas, kuris vadovauja dikasterijai nuo jos įkūrimo 2017 m., ir yra artimas popiežiaus Pranciškaus padėjėjas, aiškino, kad komuniją suteikti turėtų būti atsisakoma tik „kraštutiniais atvejais”. Kaip pavyzdį jis nurodė, kad būtų priimtina atsisakyti suteikti ją žudikui.
2019 m. spalio mėn. tuometiniam demokratų kandidatui į JAV prezidentus J. Bidenui komunijos atsisakė suteikti katalikų kunigas Robertas E. Morey, kai politikas dalyvavo rinkimų kampanijoje Pietų Karolinoje.
„Šventoji Komunija reiškia, kad esame viena su Dievu, viena su kitais ir Bažnyčia,” – tuomet sakė R. E. Morey.
„Mūsų veiksmai turėtų tai atspindėti. Bet kuris viešasis asmuo, pasisakantis už abortus, atsiduria už Bažnyčios mokymo ribų.”
Nuo to laiko kiti JAV Katalikų Bažnyčios dvasininkai pritarė, kad J. Bidenui ir visiems kitiems už abortus pasisakantiems katalikų politikams būtų atsisakyta suteikti sakramentą.
„Visas šis reikalas nėra politikos klausimas – tai moralinio įstatymo klausimas”, – pareiškė kardinolas Raymondas Leo Burke’as 2020 m. sausio mėn. interviu „The Wanderer”, pavadindamas R. E. Morey veiksmus „teisingais ir teisiais”.
„Jei kas nors nežino tiesos, ir propaguoja abortų įstatymus, tai viena. Tačiau jei kas nors yra išpažįstantis Romos katalikų tikėjimą, ir buvo įspėtas, kad jis (ar ji) negali remti įstatymų, prieštaraujančių prigimtiniam moralės įstatymui, jis (ar ji) privalo paklusti šiam įstatymui”, – tęsė jis.
Kiti, įskaitant San Diego vyskupą Robertą McElroy’ų, pareiškė, kad jie prieštarauja atsisakymui teikti sakramentą katalikams politikams, pasisakantiems už pasirinkimą.
„Nesuprantu, kaip prezidento ar kitų politinių lyderių Eucharistijos atėmimas dėl jų viešosios politinės pozicijos mūsų visuomenėje gali būti aiškinamas kitaip nei Eucharistijos pavertimas ginklu”, – pareiškė R. McElroy’us vasario mėnesį, kaip pranešė „CRUX Now”.
Šių metų pradžioje pasirodė pranešimų, kad JAV Katalikų vyskupų konferencija birželio mėn. vykusiame posėdyje svarstė dokumento projektą, kuriame abortus remiantiems katalikų politikams būtų patariama neteikti Komunijos.
Praėjus savaitei po balsavimo dėl „Dokumento dėl Eucharistijos reikšmės Bažnyčios gyvenime” patvirtinimo, JAV vyskupų konferencija patikslino, kad dėl šio balsavimo nebus visuotinai uždrausta priimti komuniją politikams, pasisakantiems už abortus.
Tačiau liepos mėnesį Naujosios Meksikos valstijos įstatymų leidėjui demokratui buvo atsisakyta suteikti komuniją dėl to, kad jis balsavo už įstatymo projektą, kuriuo į valstijos įstatymus buvo įtrauktos teisės į abortus.