Kardinolas A. Becciu ir Vatikano finansų bylos posūkiai

ŠaltinisCNA

Vatikano teismo procesui prieš kardinolą Angelo Becciu (Andželo Bečiu) ir dar devynis asmenis įpusėjus jau 16-ąjį mėnesį, neseniai vykusiuose teismo posėdžiuose paaiškėjo kelios naujos bylos aplinkybės.

Slaptas pokalbio su popiežiumi įrašas

Per lapkričio 24 d. posėdį Vatikano prokuroras paleido popiežiaus Pranciškaus ir kardinolo Becciu telefoninio pokalbio įrašą, slapta įrašytą Becciu šeimos draugo mobiliuoju telefonu.

Nors žiniasklaida ir stebėtojai turėjo palikti teismo salę, kol buvo atkuriamas įrašas, kuris dar nebuvo pripažintas įrodymu, vėliau Italijos naujienų agentūra „Adnkronos” paskelbė visą jo stenogramą.

Įrašas atskleidė, kaip teisme sakė Vatikano prokuroras Alessandro Diddi (Alesandro Didi), kad Becciu 2021 m. liepos 24 d. – praėjus 20 dienų po popiežiaus atliktos storosios žarnos operacijos ir likus trims dienoms iki teismo proceso pradžios – paskambino popiežiui Pranciškui ir paprašė jo patvirtinti, kad jis leido atlikti mokėjimus už pagrobtos vienuolės išlaisvinimą Malyje.

Pokalbio telefonu metu Becciu skundėsi, kad popiežiaus laiške kartojami tie patys prokurorų kaltinimai.

„Aš beveik nebeturėčiau eiti į teismą, nes, atsiprašau, bet laiškas, kurį man atsiuntėte, yra pasmerkimas”, – sakė jis, kaip teigiama „Adnkronos” paskelbtoje stenogramoje.

Kardinolas taip pat pranešė, kad jis negalės iškviesti popiežiaus Pranciškaus kaip liudytojo teisme, todėl skambino jam, kad šis paliudytų, jog leido atlikti finansines operacijas.

Pranciškus sakė norįs likti už teismo proceso ribų ir paprašė Becciu pateikti jam klausimus raštu.

Galimas nusikalstamas sąmokslas

Tame pačiame posėdyje prokuroras sakė, kad jis taip pat tiria naują galimą kaltinimą Becciu ir kitiems asmenims – nusikalstamą sąmokslą.

Šio kaltinimo pagrindas – Becciu piktnaudžiavo Vatikano lėšomis, skirtomis kooperatyvui SPES, kuris veikia kartu su vietos „Caritu” Becciu gimtojoje Ozieri vyskupijoje Sardinijoje, remti. SPES daugiausia valdo kardinolo šeimos nariai.

Prokuroras sakė, kad Sardinijos finansų policija rado suklastotų dokumentų, kuriais, matyt, 2018 m. buvo pateisintas pinigų pervedimas iš „Carito” į SPES.

Policija nustatė, kad 927 dokumentai dėl duonos gabenimo iš tikrųjų buvo sukurti 2021 m. vasarą, likus kelioms savaitėms iki Vatikano teismo proceso pradžios, ir datuoti atgaline data 2018 m.

Becciu paduoda į teismą ir pralaimi

Praėjusią savaitę Italijos teismas atmetė kardinolo Becciu ieškinį dėl šmeižto trims Italijos laikraščio „L’Espresso” žurnalistams.

Becciu buvo įpareigotas sumokėti 40 tūkst. eurų teismo išlaidų GEDI leidybos grupei, kuriai skundo pateikimo metu priklausė „L’Espresso”.

Kardinolo advokatas teigė, kad „L’Espresso” reportažas 2020 m. kainavo Becciu galimybę tapti popiežiumi. Ieškinyje jis prašė teisėjų priteisti jam 10 mln. eurų kompensaciją.

Tai buvo antrasis šį mėnesį pralaimėtas Becciu ieškinys. Anksčiau lapkričio mėn. teisėjas šiaurės Italijoje nurodė kardinolui sumokėti po daugiau kaip 20 tūkst. eurų teismo išlaidų savo buvusiam bendradarbiui monsinjorui Albertui Perlascai (Albertui Perlaskai) ir jo draugui po to, kai padavė juos į teismą dėl „persekiojimo veiksmų”.

Savo nuosprendyje teisėjas Becciu ieškinį pavadino „piktnaudžiavimu procesine priemone” ir taip pat nurodė kardinolui sumokėti 9 tūkst. eurų kompensaciją Perlascai.

Becciu galėjo nuspręsti apskųsti sprendimus.

Buvęs Valstybės sekretoriato administracijos vadovas monsinjoras Perlasca praėjusią savaitę dvi dienas davė parodymus – tai buvo pirmas kartas, kai jis liudijo Vatikano finansų byloje. Jo apklausa tęsėsi lapkričio 30 d.

Perlasca kadaise buvo laikomas įtariamuoju finansų tyrime, tačiau jam niekada nebuvo pateikti kaltinimai po to, kai jis savanoriškai suteikė informacijos tyrėjams per išsamias apklausas 2020 ir 2021 m. Dabar jis yra pagrindinis kaltinimo liudytojas.

Perlasca siekė, kad didžioji dalis jo ikiteisminių apklausų nebūtų įtrauktos į įrodymus teisme. Jis teigė, kad nebuvo laikomasi tinkamo proceso, nes apklausos metu su juo nebuvo advokato.

Tačiau Vatikano teismo pirmininkas Perlascos parodymų davimo išvakarėse atmetė šį prašymą, išbraukdamas tik dalį vienos 2020 m. rugpjūčio 31 d. apklausos.

Perlasca, kuris lapkričio 24 ir 25 d. vykusios apklausos metu prieštaravo savo ankstesniems parodymams, buvo įspėtas, kad būtų atsargus su savo atsakymais – kitaip rizikuoja būti apkaltintas melagingų parodymų davimu.

Paklaustas apie Valstybės sekretoriato sprendimus, susijusius su Londono pastato pirkimu – investicija, kuri yra proceso centre, Perlasca teigė turįs tiek mažai galių, kad net negalįs nieko pasirašyti savo vardu.

Tačiau prokuroras nurodė, kad Perlasca pasirašė „pagrindų susitarimą”, kuriuo Londono turto valdymas iš Raffaele Mincione (Rafaelio Minčionės) buvo perduotas Gianluigi Torzi (Džianluidži Tordzi), abiem kaltinamiesiems šioje byloje.

Perlasca teigė, kad pasirašyti sutartį jam liepė Valstybės sekretoriato „dabartinis sostituto“, arba Nr. 2, arkivyskupas Edgaras Peña Parra (Edgaras Penja Para).

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version