Italijos kardinolas Mario Zenari (Marijus Dzenaris), pastarąjį dešimtmetį popiežiaus atstovas Sirijoje, turi ne vieną priežastį jaustis prislėgtas. Tiesą sakant, galima teigti, kad jis turi „milžiniškų“priežasčių, nes tarnauja žmonėms, kurių poreikius jis apibūdino kaip „milžiniškus“.
„Jau 11 metų, iš anksto to neįsivaizduodamas ir beveik nesuvokdamas, einu šventojo Pauliaus pėdomis, tvirtai stovėdamas ant žemės, nes susiduriu su rimčiausia žmogaus sukelta humanitarine katastrofa nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kurią visi gerai pažįstame“, – pirmadienį sakė Zenari.
„Daugiau kaip pusė milijono žuvusiųjų, pusė gyventojų priversti palikti savo namus ir kaimus; 90 proc. priversti gyventi žemiau skurdo ribos; daugiau kaip 12 milijonų, arba apie 60 proc. gyventojų, susiduria su maisto trūkumu.“
„Ir kai jaučiuosi pavargęs vykdydamas šią humanitarinę „Caritas“ tarnystę milžiniškų poreikių akivaizdoje, mane guodžia mintis, kad, pasak šventojo Pauliaus, esu gavęs neapsakomą Dievo dovaną“, – sakė jis, kalbėdamas vaizdo ryšiu iš Damasko konferencijoje, skirtoje Caritas Internationalis 70-mečiui paminėti.
mane guodžia mintis, kad, pasak šventojo Pauliaus, esu gavęs neapsakomą Dievo dovaną.
Zenari buvo vienas iš daugelio konferencijoje kalbėjusių aukšto lygio svečių. „Caritas Internationalis“ – tai 162 – iejų narių konfederacija, vienijanti 200 šalių veikiančias paprastas organizacijas.
Įkvėpta katalikų tikėjimo, Caritas yra Bažnyčios pagalbos ranka – ji tiesia pagalbos ranką vargšams, pažeidžiamiems ir atstumtiesiems, nepriklausomai nuo jų rasės ar religijos, siekdama kurti teisingumu ir broliška meile grindžiamą pasaulį.
Šventės kulminacija tapo konferencija „Caritas Internationalis: 70 metų kovos su skurdu“ – Romos Popiežiškajame miestų universitete. Zenari ir Vyskupų sinodo sekretoriaus pavaduotoja sesuo Nathalie Becquart (Natalija Bekart) dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Kaip tęsti Caritas kelionę sinodalumo link“.
Caritas yra Bažnyčios pagalbos ranka – ji tiesia pagalbos ranką vargšams, pažeidžiamiems ir atstumtiesiems.
Kaip pažymėjo Becquart, dvejus metus truksiantis sinodinis procesas, kurį 2023 m. vainikuos Vyskupų sinodas „Dėl sinodinės Bažnyčios: bendrystė, dalyvavimas ir misija“, yra „tikras kvietimas, mes supratome, kad reikia misionieriško sinodiškumo“.
„Siekiame vis labiau tapti sinodine Bažnyčia, kad galėtume geriau tarnauti pasauliui, mūsų bendriems namams, bendram mūsų visuomenės gėriui“, – sakė ji. „Raktinis žodis Caritas – keliauti kartu – yra ir sinodalumo raktažodis. Manau, kad galime pajusti gilų ryšį tarp sinodalumo ir Caritas tapatybės.“
Pasak jos, Caritas pasirinko atsakyti į misiją tarnauti vargingiausiems, suteikti balsą beginkliams ir kovoti su neteisybe, įskaitant ir tą, kuri nukreipta „prieš mūsų bendrus namus“.
Siekiame vis labiau tapti sinodine Bažnyčia, kad galėtume geriau tarnauti pasauliui, mūsų bendriems namams, bendram mūsų visuomenės gėriui.
Kalbėdamas apie regioninį bažnytinį sinodalumą Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, Zenari sakė, kad „po daugiau nei 10 metų trukusio karo ir dosnios humanitarinės pagalbos, atsižvelgiant į rimtą ir tebesitęsiančią humanitarinę padėtį“, Sirijoje esančios Rytų ir Lotynų Bažnyčios 2022 m. kovo mėn. surengs konferenciją „Sinodo Bažnyčia ir labdaros diakonija“.
„Šiame renginyje kviečiami dalyvauti visi tie, kurie vykdo labdarą Sirijoje“, – sakė kardinolas.
atsiliepsime į popiežiaus Pranciškaus kvietimą kurti naujos rūšies solidarumą.
Pirmadienį taip pat prasidėjo Caritas Internationalis kampanija „Kartu mes“, skirta integraliajai ekologijai, „faktui, kad visi esame susiję vieni su kitais ir su mūsų bendraisiais namais – Žeme“, – rašoma projekto interneto svetainėje.
„Įkvėpti Laudato Si’ ir Fratelli Tutti, mūsų kampanijos tikslas – suburti žmones naujiems veiksmams ir iniciatyvoms, ypač paprastų žmonių lygmeniu, kuriomis kovojama su skurdu, atkuriamas atstumtųjų orumas ir saugoma gamta integralios ekologijos dvasia“, – rašoma svetainėje. „Taip atsiliepsime į popiežiaus Pranciškaus kvietimą kurti naujos rūšies solidarumą.“