Kanados vyskupai pirmadienį susitiks aptarti eutanazijos ir nepilnamečių apsaugos klausimų

ŠaltinisCNA

Paskutinę rugsėjo savaitę Kanados vyskupai susirinks aptarti įvairių klausimų, įskaitant eutanazijos plitimą, Bažnyčios veiklą užsienio plėtros srityje ir nepilnamečių apsaugą, praneša CNA.

Kasmet rengiama Kanados katalikų vyskupų konferencijos 2023 m. plenarinė asamblėja prasidės pirmadienį, rugsėjo 25 d., ir baigsis ketvirtadienį, rugsėjo 28 d. Susirinkimas vyks King Sityje, Ontarijuje, netoli Toronto, ir jame turėtų dalyvauti 79 lotynų ir rytų apeigų vyskupai.

Viena iš pagrindinių temų, kuri bus aptariama, yra eutanazijos, kuri teisiškai vadinama medicinine pagalba mirštant (angl. Medical Assistance in Dying, MAiD), plitimas visoje Kanadoje. Nors savanoriška eutanazija Kanadoje įteisinta nuo 2016 m., 2024 m. kovo mėn. įsigaliosianti šio įstatymo peržiūra gerokai išplės jos taikymo galimybes.

Nuo 2016 m. iki 2021 m. dėl eutanazijos mirė daugiau kaip 30 tūkst. kanadiečių, o jos naudojimas kasmet auga. Peržiūra, kuri įsigalios mažiau nei po šešių mėnesių, psichikos ligą padarys tinkama sąlyga gauti patvirtinimą medicininei pagalbai mirštant, todėl ši procedūra taps prieinama gerokai didesniam skaičiui žmonių.

Šeimos ir gyvybės nuolatinis komitetas, kuriam pirmininkauja arkivyskupas Christianas Lépine’as (Krisianas Lėpinas), surengs diskusiją šia tema, kuria siekiama padėti Bažnyčiai „įsitraukti į skubų paliatyviosios slaugos, o ne eutanazijos skatinimą”.

Kitas susitikimo aspektas bus skirtas vystymuisi ir taikai – Kanados Caritas. Šis projektas apima labdaros ir vystymosi veiklą užsienyje. Carito nacionalinėje taryboje esantys dvasininkai informuos vyskupus apie veiklą nuo praėjusių metų, prie jų prisijungs organizacijos prezidentė Brenda Arakaza ir vykdomasis direktorius Carlas Hétu (Karlas Hėtu).

Vyskupai taip pat aptars „pažeidžiamų asmenų apsaugą”, kuriai priskiriami ir nepilnamečiai. Nuolatinis atsakingos tarnystės komitetas pastaraisiais metais nagrinėjo šį klausimą ir ketina aptarti, kaip apibrėžti pažeidžiamumą, kaip sumažinti riziką ir kokį elgesį skatinti iš tarnystės pusės.

Dalis susitikimo taip pat bus skirta artėjančiam Sinodui apie sinodalumą. Sinode dalyvaus keturi Kanados vyskupai ir keturi Vatikano parinkti katalikai ne vyskupai.

„Siekdami padėti pasirengti vyskupų delegatams, plenarinės asamblėjos posėdyje dalyvaujantys vyskupai apmąstys vieną iš trijų sinodalumo dimensijų (bendrystę, dalyvavimą ir misiją), vadovaudamiesi Instrumentum laboris klausimais ir sinodo proceso nacionalinio ir kontinentinio etapų rezultatais”, – sakoma vyskupų pranešime.

Vyskupai taip pat peržiūrės įvairias pakomitečių ataskaitas, kurios apims tokias temas kaip liturgija, katechezė ir evangelizacija. Praktiškai į vyskupus kreipsis kardinolas Luisas Antonio Gokimas Tagle iš Filipinų, taip pat kalbės apaštališkasis nuncijus Kanadoje arkivyskupas Ivanas Jurkovičius.

„Plenarinės asamblėjos posėdis yra iškilmingas ir svarbus įvykis Bažnyčios Kanadoje gyvenime, nes į jį susirenka visi Kanados katalikų vyskupų konferencijos nariai, iš viso 79 vyskupai iš Lotynų ir Rytų Bažnyčių visoje Kanadoje, – sakoma pareiškime. – Plenarinės asamblėjos priimami sprendimai yra aukščiausia vyskupų konferencijos valdžios instancija ir atspindi visų vyskupų veiksmų vienybę nacionaliniu lygmeniu.”

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version