Kanadoje tęsiasi „Otavos okupacija”

Otavoje (Kanada) vykstantys protestai įkvepia žmones visame pasaulyje planuoti savo „laisvės” konvojus, kuriuose būtų išreiškiama nuomonė prieš pandemijos suvaržymus, nepadedančius suvaldyti viruso plitimo, ir, žinoma, reikalavimus skiepytis norint dirbti, teigiama Kanados spaudoje.

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo) pareiškė, kad jo vyriausybė negavo jokio oficialaus prašymo suteikti karinę pagalbą, kad būtų galima pašalinti pagrindinę protestuotojų grupę, įsikūrusią prie parlamento ir aplink jį.

„Reikia būti labai, labai atsargiems prieš siunčiant kariuomenę į tokias situacijas, kuriose dalyvauja kanadiečiai”, – pridūrė jis, sakydamas, kad tai nėra kažkas, į ką galima „leistis lengvabūdiškai”.

J. Trudeau liepė protestuotojams „grįžti namo” – šią mintį pakartojo ir miesto pareigūnai. Premjeras atsisakė susitikti su sunkvežimių vairuotojais.

Trinamos konvojaus grupės, pateiktas ieškinys prieš organizatorius

Organizatoriai prieš protestą Otavos centre feisbuke įkūrė kelias grupes, kai kuriose iš jų išreiškiamas palaikymas Kanados protestuotojams, kitose yra planuojami savi „laisvės konvojai” kitose šalyse.

JAV žiniasklaida pranešė, kad feisbukas pašalino kai kurias konvojaus grupes, kuriose buvo planuojamas konvojus iš Kalifornijos į Vašingtoną.

Vietiniai šaltiniai teigia, kad šiuo metu yra pateiktas ieškinys prieš konvojaus organizatorius, kuriuo Otavos centro gyventojų vardu prašoma atlyginti žalą miestui. Sunkvežimių vairuotojų konvojaus „GoFundMe” paskyra sustabdyta pasiekus 10,1 mln.

Otavos policija pradėjo taikyti „staigaus sulaikymo” strategiją „laisvės konvojaus” protestų metu. Ji laukia daugiau pagalbos iš aukščiau sprendžiant sunkvežimių vairuotojų konvojaus protestą.

Otavos protestuotojai žada likti, nors miestas ir įmonės vis labiau piktinasi protesto sukeliamais nepatogumais. Otavos centro gyventojai per sunkvežimių vairuotojų protestą teigia pavargę nuo patirto „pragaro”.

Konvojus įkvėpė burtis ir kitas šalis

Įkvėpti Kanados protestų, australai praėjusią savaitę šalies sostinėje surengė „Konvojų į Kanberą”, protestuodami prieš reikalavimus skiepytis.

Viena feisbuko grupė paskelbė apie vasario 11 d. planuojamą laisvės konvojų į Austrijos sostinę Vieną.

Kitų „laisvės konvojų” ir galimų protestų rengimas vyksta tuo metu, kai Otavos policija ruošiasi naujoms demonstracijoms šį savaitgalį, praėjus savaitei po to, kai į Kanados sostinę atvyko tūkstančiai žmonių, kai kurie iš jų atvyko iš Vakarų Kanados.

Šis sunkvežimių vairuotojų protestas įkvėpė panašius protestus, kurie vyko arba yra planuojami kitose Kanados vietose, įskaitant Kanados ir JAV pasienyje Kutse, Altos valstijoje, Kvebeke, prie Manitobos įstatymų leidžiamosios valdžios rūmų Vinipege ir Toronte.

Konvojus žada nesitraukti, manoma, kad sulauks ir oponentų

„Raginame Kanados valdžią visuose lygmenyse panaikinti visus COVID įgaliojimus ir apribojimus”, – ketvirtadienį sakė viena iš konvojaus vadovių Tamara Lich (Tamara Litč).

Kai kurie protestuotojai buvo pastebėti Otavos Konfederacijos parke nešantys propano ir degalų kanistrus ir statantys medinį statinį, kaip manoma, „bendruomenės virtuvei”.

Penktadienį Otavos policijos viršininkas Peteris Slolis (Peteris Slolis) sakė, kad į protesto vietą bus papildomai skirta dar 150 pareigūnų, protesto „raudonojoje zoną” bus pastatytos barikados, o atvykstančios transporto priemonės bus nukreiptos į nustatytas stovėjimo zonas už miesto centro ribų.

Policija numato, kad per savaitgalį į miesto centrą bandys įvažiuoti iki 300-400 sunkvežimių, taip pat iki 2 000 žmonių pėsčiomis ir dar apie 1 000 prieš protestuotojus nusiteikusių žmonių.

Ontarijo premjeras Dougas Fordas: tai okupacija

Ontarijo, daugiausia gyventojų turinčios Kanados provincijos, premjeras ragina demonstrantus nutraukti Otavos „okupaciją”, o policija siunčia 150 pareigūnų į rajonus, kuriuose jau kelias dienas vyksta protestas prieš COVID-19 apribojimus.

Otavos policijos viršininkas Peteris Slolis nenurodė, kada baigsis ilgai trunkantis protestas, ir teigė, kad policija mano, kad jis vėl suaktyvės šį savaitgalį, kai protestai taip pat planuojami Toronte ir Kvebeke.

„Tai nebėra protestas. Tai tapo okupacija”, – sakė Ontarijo premjeras Dougas Fordas (Dugas Fordas). „Atėjo laikas tai užbaigti.”

D. Fordas sakė, kad jo provincija yra labai arti to, kad po pandemijos grįžtų į normalų gyvenimą, o protestai yra konstitucinė teisė, tačiau, pasak jo, okupacija yra nepriimtina.

Policijos vadovas pripažino, kad „pasitikėjimas nukentėjo”, nes Otavos gyventojai yra įsiutę dėl kaukiančių garsinių signalų, eismo spūsčių ir sumaišties, su kuriuo jie susidūrė. Daugelis skundžiasi, kad policija padarė mažai, ir vadina tai Otavos okupacija.

„Jei būtume žinoję, kad tai prasiskverbs į tolimesnius rajonus, būtume į juos nukreipę daugiau išteklių”, – sakė policijos viršininko pavaduotojas Steve’as Bellas (Styvas Belas). „Mes išgirdome savo bendruomenę. Jie yra nusiminę, jie yra išsigandę”.

Otavos „okupacija”

Praėjusį savaitgalį tūkstančiai protestuotojų, besipriešinančių skiepų įpareigojimams ir kitiems COVID-19 apribojimams, suvažiavo į sostinę ir tyčia blokavo eismą aplink Otavos parlamento kalvą. Policijos skaičiavimais, iš savaitgalio protestų liko apie 250 sunkvežimių, tačiau S. Bellas sakė, kad šį savaitgalį tikimasi sulaukti dar 300-400 sunkvežimių ir daugiau nei 1 000 pėsčiųjų protestuotojų. Jis sakė, kad tikimasi sulaukti ir iki 1 000 kontrprotestuotojų.

„Laisvės sunkvežimių kolona” sulaukė buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir opozicinės Kanados federalinės konservatorių partijos palaikymo, tačiau du federalinės konservatorių partijos įstatymų leidėjai atskilo nuo partijos ir sakė, kad protestą reikia nutraukti. Protestui palaikymą išreiškė ir milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas).

„Savaitę praleidau išgyvenęs Otavos apgultį, – tviteryje parašė konservatorių įstatymų leidėjas Pierre’as Paul-Husas (Pjeras Polas-Usas). „Prašau sutvarkyt gatves ir nutraukti šią radikalų ir anarchistinių grupių kontroliuojamą okupaciją.”

Senatorius Dennisas Pattersonas (Denisas Patersonas) pasitraukė iš konservatorių frakcijos.

„Iš visos širdies ir be išlygų smerkiu tai, kas šiuo metu vyksta Otavoje su vadinamuoju „laisvės konvojumi”. Norėčiau aiškiai pasakyti: jei apsigaubiate nacių ar konfederatų vėliava arba einate ja mojuoti, tai reiškia, kad esate neapykantą, fanatizmą ir rasizmą palaikantis asmuo”, – sakoma D. Pattersono pareiškime.

Konservatorių partija šią savaitę nušalino savo besipiktinantį partijos lyderį, o laikinasis lyderis išreiškė paramą protestuotojams.

Protestuotojai sakė, kad neišvyks, kol nebus panaikinti visi COVID-19 apribojimai. Jie taip pat ragina nušalinti Trudeau vyriausybę, nors ji yra atsakinga už nedaugelį pandeminių priemonių – daugumą jų įvedė provincijų vyriausybės.

Šalies premjeras J. Trudeau pranešė susirgęs koronoavirusu

Ministras pirmininkas J. Trudeau Otavos protestuotojus pavadino „marginaline mažuma” ir sakė, kad jie atspindi „dezinformacijos ir melo plitimą internete, sąmokslo teorijų, mikroschemų ir dar dievai žino ko, sekėjus”.

Įdomu tai, kad Kanados premjeras pirmadienį pranešė, kad jam testu patvirtinta koronaviruso infekcija, bet jokių sunkių simptomų nepasireiškė. „Šįryt man testu patvirtinta COVID-19. Jaučiuosi gerai ir šią savaitę toliau dirbsiu nuotoliniu būdu, laikydamasis rekomendacijų dėl visuomenės sveikatos“, – sakoma tviteryje paskelbtoje premjero žinutėje. J. Trudeau taip pat paragino kanadiečius skiepytis.

Protesto metu premjeras paliko savo rezidenciją.

„Kanados laisvės konvojuje 2022″ protestuojama prieš sausio 15 d. šalyje įsigaliojusią taisyklę, pagal kurią į Kanadą įvažiuojantys sunkvežimių vairuotojai turi būti pilnai paskiepyti nuo koronaviruso. JAV galioja tokia pati taisyklė, taikoma į JAV įvažiuojantiems sunkvežimių vairuotojams.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version