K. Varnelio projektuota monstrancija iš JAV bus saugoma jo vardo muziejuje

ŠaltinisBNS

Lietuvos nacionaliniam muziejui (LNM) perduota iš Jungtinių Valstijų (JAV) pargabenta menininko Kazio Varnelio projektuota beveik 70 centimetrų aukščio monstrancija.

Kaip penktadienį pranešė muziejus, kūrinys atspindi dalininko bažnytinio meno laikotarpį. Įprastai K. Varnelis atpažįstamas kaip oparto meistras, tačiau dar nėra plačiai žinomas kaip bažnytinio meno kūrėjas.

„Tai elegantiška ir prabangi, lakoniškais tautiniais motyvais išdailinta relikvija, liudijanti dar besiformavusį abstrakčiojo optinio meno meistro stilių“, – nurodoma muziejaus pranešime.

Darbas bus saugomas LNM Kazio Varnelio namuose-muziejuje.

Monstrancija sukurta 1957 metais, kai K. Varnelis, bendradarbiaudamas su kitais lietuvių menininkais ir statytojais, kūrė Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolyno koplyčios interjerą Putname, Konektikuto valstijoje (JAV).

Kur gaminta pagal K. Varnelio eskizą užsakyta monstrancija, nėra aišku, tik žinoma, jog menininkas, kurdamas bažnyčių interjerus, bendradarbiavo ir su Italijos, ir su JAV bendrovėmis.

Putname esanti Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vienuolyno koplyčia yra vienintelis išlikęs Kazio Varnelio kurtas bažnytinis interjeras, išlaikęs jo unikalų kūrybinį braižą.

Šiuo metu lietuvių išeivijos kūrėjo K. Varnelio kūryba yra eksponuojama Pompidou šiuolaikinio meno centre Paryžiuje, kaip Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje dalis.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version