Vasario 12 d. progresyvieji Jungtinės Karalystės parlamento nariai oficialiai paragino panaikinti kasdienes maldas Bendruomenių rūmuose ir taip nutraukti šimtmečių senumo tradiciją. Apie tai praneša „Christian Post“.
Leiboristų partijos parlamento narys pateikė pasiūlymą Bendruomenių rūmų modernizavimo komitetui, kuriame prašoma išbraukti maldas iš oficialių posėdžių.
Deputatas pareiškė, kad iniciatyvą remia įvairios partijos, pažymėdamas, kad dabar Bendruomenių rūmuose dirba įvairių religinių įsitikinimų parlamentarai. Jiems tenka stovėti lauke ir laukti maldų pabaigos.
Parlamentaras sakė: „Maldos dienos pradžioje atrodo pasenusi ir nemoderni praktika. Šiuolaikinėje darbo vietoje tai neturi prasmės“.
Deputatas priminė, kad parlamentas maldomis pradedamas maždaug nuo 1558 m., o dabartinė tvarka buvo įvesta valdant karaliui Karoliui II.
Siūlymui panaikinti kasdienę maldą pritaria Nacionalinė pasaulietinė draugija, kuri siekia užtikrinti, kad „joks religinis įsitikinimas ar praktika nedarytų nepagrįstos įtakos jūsų gyvenimo būdui“.
Aštuonių parlamento narių kreipimesi į Modernizacijos komitetą sakoma: „Sesijos tiek Bendruomenių rūmuose, tiek Lordų rūmuose prasideda anglikonų maldomis – viena iš daugelio privilegijų, suteiktų Anglikonų Bažnyčiai dėl jos nustatyto statuso.“
Kasdienės maldos priešininkai mano, kad dėl to, jog 46 proc. parlamento narių prisiekia nekrikščionišku tekstu, tolesnis rytinės maldos procedūros naudojimas yra pasenęs ir turi būti pakeistas.