Jungtinėje Karalystėje siekiama nuo išnykimo apsaugoti religines programas.
Šalyje pradėta kampanija, kuria siekiama apsaugoti religines programas nuo galimo išnykimo pagal naująjį žiniasklaidos įstatymo projektą. Jis numatomas svarstyti šalies parlamente.
Dėl religinio pobūdžio transliacijų išnykimo susirūpino Sandfordo Sent Martino fondas. Jis paskelbė peticiją #BeliefMatters (liet. tikėjimas svarbu), kuri parengta tuo metu, kai Vyriausybės Žiniasklaidos įstatymo projektas perduotas Lordų rūmams.
Fondas ragina visus, kuriems rūpi iškilusi religinio turinio išnykimo grėsmė, peticiją pasirašyti.
Peticijoje keliamas nerimas dėl to, kad siūlomi galiojančių transliavimo teisės aktų pakeitimai, kaip teigiama, kelia grėsmę religinės tematikos transliacijųo ateičiai ir, spėjama, tai neigiamai paveiks religinį raštingumą Jungtinėje Karalystėje.
Anna McNamee (Ana Makneimi), Sandfordo Sent Martino fondo vykdomoji direktorė, įsitikinusi: „Pastarieji įvykiai visame pasaulyje rodo, koks svarbus yra religinis raštingumas. Tačiau dabartinė Žiniasklaidos įstatymo projekto forma kelia pavojų šiai pagrindinei kultūrinei ir pilietinei kompetencijai”.
Ji priduria: „Jei bus priimtas dabartinės redakcijos įstatymas, visuomeniniai transliuotojai nebebus įpareigoti teikti auditorijai programas, apimančias švietimą, sportą, mokslą, religiją ir kitus įsitikinimus, socialines problemas, tarptautines reikšmes ar interesus”.
„Vietoj to jos turės pateikti tik „tinkamą žanrų spektrą”, nenurodant, kas yra „tinkamas” ir kas sudaro „spektrą”.”
Jei bus priimtas dabartinės redakcijos įstatymas, visuomeniniai transliuotojai nebebus įpareigoti teikti auditorijai programas, apimančias švietimą, sportą, mokslą, religiją ir kitus įsitikinimus, socialines problemas, tarptautines reikšmes ar interesus
Jau ilgą laiką šalyje veikiantis fondas, kuris nuo 1978 m. teikia labai vertinamus apdovanojimus už geriausius religinių laidų transliacijas, mano, kad „transliacijos yra pagrindinė priemonė, padedanti geriau suprasti, kaip religija formuoja ir yra formuojama politikos, socialinių judėjimų ir kultūros”.
Fondas ragina, kad bet kokie nauji teisės aktai „aiškiai apsaugotų religinių programų kiekį ir kokybę ateityje”.
Transliacijų reguliavimo institucijos Ofcom duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje labai sumažėjo religinių laidų, kaip pabrėžia Religijos žiniasklaidos centras.
Nuo 2013 m. iki 2022 m. bendras BBC, „Channel 4″, „Channel 5″ ir ITV transliuojamų „Religijos ir etikos” programų kiekis smarkiai sumažėjo nuo 254 iki 140 valandų per metus. Iki 2022 m. „Channel 4″, „ITV” ir „Channel 5″ jos apskritai nustotos transliuoti.
„Sandfordo Sent Martino fondas jau seniai teigia, kad ignoruoti religiją – tai palikti spragą pačioje visuomeninio transliavimo širdyje. Tikimės, kad visi, kurie, kaip ir mes, vertina religinį raštingumą ir mano, kad transliuotojai turėtų jį remti savo programomis, pasirašys ir pasidalins peticija #BeliefMatters”, – teigiama jo pranešime.
Ši kampanija pradėta tuo metu, kai BBC nuolat sulaukia kritikos dėl to, kad gerokai sumažino vietinių radijo laidų, įskaitant kassavaitines sekmadienio ryto laidas apie tikėjimą, skaičių.