REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Jubiliejaus proga Šv. Petro bazilikos varpai suskambo ypatingai

ŠaltinisCNA

Vilties jubiliejaus proga amerikiečių menininkas sukūrė instaliaciją, vieno iš istorinės Šv. Petro bazilikos varpų „garsinį peizažą“, pirmą kartą pristatytą vasario 16-osios naktį.

Bill’o Fontanos kūrinys „Didžiosios garsų skulptūros tylieji aidai” leido išgirsti varpo „garsinį peizažą“, kai menininkai ir kiti maldininkai, sutemus, ėjo pro Šv. Petro bazilikos Šventąsias duris.

Bazilikos atidarymas po darbo valandų, vienas iš kelių renginių Romoje, organizuotų vasario 15–18 d. vykstančiam Menininkų ir kultūros pasaulio jubiliejui, buvo pavadintas „Notte Bianca” — “baltąja naktimi”. Per šį ypatingą atidarymą, menininkai ir kiti maldininkai vaikščiojo po baziliką, apšviestą mėlyna šviesa, lydimi gyvos violončelės muzikos.

Šiuolaikinės meno instaliacijos, kurią galima išgirsti vaizdo įraše čia, garsas buvo girdimas per garsiakalbius Šv. Petro bazilikos portike arba įėjime. Tikimasi, kad ji skambės nuo 9:30 ryto iki 19:00 vakaro kasdien viso 2025 metų Vilties jubiliejaus metu.

Garsinis peizažas buvo sukurtas naudojant didžiausią iš šešių Šv. Petro bazilikos varpų — vadinamą „Campanone”, itališkai „Didysis varpas”. Šis daugiau nei aštuonių pėdų aukščio varpas buvo nulietas 1786 m. sidabrakalio Luigi Valadier ir sveria apie 9 tonas.

B. Fontana savo svetainėje paaiškino, kaip veikia instaliacija: „Viskame esančioje fizikinėje struktūroje slypi rezonansiniai dažniai. … Pradėjau tirti šį reiškinį naudodamas aukštos raiškos vibracijos jutiklius, vadinamus akselerometrais. Jie gali būti dedami tiek ant įvairių struktūrų, tiek ir panaudojami visokiose situacijose, nustatant, perteikiant ir atskleidžiant tylius aidus, slypinčius struktūroje ar objekte, šitaip atkartojant gyvą garsinį peizažą.”

B. Fontana 2022 m. atliko panašų varpo Emmanuel įrašą Paryžiuje, Dievo Motinos bazilikoje.

„Naudojant šiuolaikinius jutiklius ir sudėtingą garso  sistemą, vidinės vibracijos — paprastai niekaip negirdimos, nes [varpas] sveria daugiau nei devynias tonas — buvo užfiksuotos, sustiprintos ir paverstos giliai įtraukiančia klausos patirtimi,” – sakoma spaudos pranešime.

Garsinis peizažas, taip pat vadinamas „garsine skulptūra”, kaip pranešama, „lydės [piligrimus ir lankytojus] dvasinėje kelionėje” Šv. Petro bazilikoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte