REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

JK prokuratūra mano, kad cituoti kai kurias Biblijos dalis viešai – jau nepriimtina

Jungtinėje Karalystėje baiminamasi dėl žodžio laisvės, nes prokurorai teigia, kad viešai cituoti Biblijos dalis jau „netinka”. Toks pagrindinės šalies prokuratūros pareiškimas vadinamas „neapgalvotu” ir „keliančiu susirūpinimą”.

Evangelikų aktyvistas Davidas Smythas (Deividas Smitas) ir advokatas Gavinas Millaras (Geivinas Milaras) sureagavo į mažai pastebėtą Karališkosios prokuratūros (CPS) pareiškimą, padarytą neseniai bandant patraukti baudžiamojon atsakomybėn vieną gatvės pamokslininką. Pagrindinės Bažnyčios nei Anglijoje, nei Šiaurės Airijoje į šią žinią visiškai nereagavo.

Istorija prasideda nuo gatvės pamokslininko Johno Dunno (Džono Dano) ir dviejų lesbiečių susidūrimo. Prieš dvejus metus jis įvyko vienoje gatvėje.

55 metų J. Dunnas, išgyvenęs vėžį ir tarnavęs Didžiosios Britanijos kariuomenės specialiosiose pajėgose, buvo apklaustas įspėjant, o vėliau iškviestas į policiją dėl įtariamos „homofobijos” po to, kai 2020 m. lapkritį pamokslavo Svindono centrinėje gatvėje.

J. Dunnas, kuris reguliariai pamokslauja nepaisant to, kad po gerklės vėžio neteko balso stygų, yra Bibliją tikintis krikščionis, pamokslaujantis Svindono miesto centre. Jis mano, kad pamokslavimas gatvėse ir Dievo tiesos sakymas yra esminė jo krikščioniškojo pašaukimo dalis, kurią jis atlieka jau 15 metų.

J. Dunnas buvo apkaltintas „grasinančiais ar įžeidžiančiais žodžiais, nederamu elgesiu girdint ar matant asmeniui, kuriam tai galėjo sukelti priekabiavimą, nerimą ar stresą”. Teigiama, kad jis šaukė, jog moterys „degs pragare”, o vieną iš jų pavadino „velnio moterimi”.

J. Dunnas tai neigė, nors jo advokatai iš Krikščionių teisės centro teigė, kad jis pripažino joms tai sakęs. Jo teigimu, „Biblijoje parašyta, kad homoseksualai nepaveldės Dievo karalystės”.

Pasak J. Dunno advokatų, šią savaitę byla prieš jį buvo nutraukta, nes nepavyko susisiekti su ieškovais.

Vis dėlto, CPS gynybai raštu pareiškė: „Nesvarbu, ar tai krikščioniškų įsitikinimų pareiškimas, ar ne, teismo prašoma apsvarstyti, ar kalba gali būti laikoma priekabiavimu”.

Lobistinė grupė „Christian Concern”, veikianti kartu su Krikščionių teisės centru, praėjusią savaitę JK spaudoje paskelbė pareiškimus apie šią bylą, tačiau žiniasklaidoje apie ją beveik nebuvo rašoma, nors ji gali turėti toli siekiančių pasekmių.

Nors CPS vykdo baudžiamąjį persekiojimą tik Anglijoje ir Velse, jos pateikti argumentai ir sukurti precedentai gali turėti įtakos ir kitose jurisdikcijose.

D. Smythas, Evangelikų aljanso Šiaurės Airijoje vadovas, sako: „CPS vaidina labai svarbų vaidmenį Anglijos ir Velso viešajame gyvenime ir baudžiamojo teisingumo vykdyme. Tačiau ne jų užduotis reglamentuoti, kas yra „tinkama” ar „įžeidžianti”.

Jis priduria: „Tokie komentarai yra neprotingi ir nerimą keliantys dalykai, atskleidžiantys supratimo ir tikėjimo išmanymo stoką. Tikimės ir meldžiamės, kad dėl jų krikščionys, viešai besidalijantys Biblija ir savo tikėjimu, nesustotų.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte