Jeilio universiteto profesorius lietuvių kalbos mokysis jau trečią kartą

Šiemet, kaip ir kasmet, Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakultete sausio 6–17 d. vyksiantys žiemos lituanistikos kursai sutrauks beveik 40 lituanistikos gerbėjų iš viso pasaulio: Honkongo, Vokietijos, Kinijos, Baltarusijos, Airijos, Nyderlandų, Argentinos, Lietuvos, Italijos, JAV, Kanados, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Suomijos, Taivano, Turkijos, Ukrainos.

Trečią kartą į šiuos kursus mokytis lietuvių kalbos šiemet atskrenda ir Jeilio universiteto profesorius Bradley Woodworth. Jis lietuvių kalbą panoro išmokti jau tada, kai pirmą kartą apsilankė Lietuvoje 1990 m., bet jos mokytis pradėjo tik prieš dvejus metus:

„Lietuvių kalbos mokytis pradėjau 2023 m. pavasarį su mokytoja iš Bostono lituanistinės mokyklos. Rudenį tęsiau privačias pamokas pas kitą mokytoją. Abu kartus mokiausi nuotoliu, per „Zoom“ platformą. Pirmą kartą į VU Filologijos fakulteto lietuvių kalbos žiemos kursus atvykau praėjusiųjų metų sausį. Paskui 2024 m. vasarą buvau atskridęs į vasaros lituanistikos kursus. Na, o dabar ruošiuosi į jau 2025 m. sausį vyksiančius mokymus.“

Profesorius pasakoja, kad jis neturi lietuviškų šaknų, tačiau kalbos ir kultūros jį domino visada: „Taip nutiko, kad būdamas studentas praleidau nemažai laiko Suomijoje, paskui Estijoje ir išmokau abiejų šalių kalbas. Vėliau išmokau rusų kalbą, tapau daugiatautės Rusijos imperijos istoriku. Baltijos regionas nėra didelis, tačiau jo tautos pasauliui gali tapti puikiu pavyzdžiu, kaip išplaukti iš neramių XXI a. vandenų ir sukurti visuomenes, svariai prisidedančias prie teisingos ir stabilios Europos kūrimo.“

VU Filologijos fakulteto Lituanistinių studijų katedra jau daugiau nei trisdešimtmetį du kartus per metus rengia žiemos ir vasaros lituanistikos kursus. Į juos iš viso pasaulio suvažiuoja dar kalbos nemokantys, bet ja labai susidomėję arba ne vienerius metus lietuvių kalbos žinias šiuose kursuose gerinantys, įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Kursų dalyviai yra lietuviškų šaknų turintys užsieniečiai, Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai, taip pat į Lietuvą planuojantys atvykti dirbti užsieniečiai arba lietuvių kalba ir kultūra besidomintys žmonės. Pagal lietuvių kalbos mokėjimo lygį studentai suskirstomi į keturias grupes. Kursų dalyviai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų studentai gilinasi į Lietuvos kultūrą, istoriją, kalbą, amatus ir bendravimo ypatybes, keliauja į ekskursijas.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version